Sligo Rovers Football Club - Shelbourne Football Club 3-1 (2-1). Liga - 22. kolejka

W meczu 22. kolejki Premier League, który rozegrany został 2 lipca, jedenastka Sligo Rovers wygrała z Shelbourne' 3-1 (2-1). Starcie odbyło się na Showgrounds.

W  meczu 22. kolejki  Premier League, który rozegrany został 2 lipca, jedenastka Sligo Rovers wygrała  z Shelbourne'  3-1 (2-1). Starcie odbyło się na Showgrounds.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Sligo Rovers wygrała aż pięć razy, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Brian McManus wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shelbourne' , strzelając gola w piątej minucie pojedynku. Asystę zaliczył Jonathan Lunney.

Zawodnicy Sligo Rovers nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Max Mata. Przy zdobyciu bramki asystował William Fitzgerald.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Sligo Rovers przyniosły efekt bramkowy. W 36. minucie Aidan Keena dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 45. minucie Aaron O'Driscoll zastąpił Kamerona Ledwidga.

W 62. minucie w drużynie Sligo Rovers doszło do zmiany. Greg Bolger wszedł za Nialla Morahana. Trener Shelbourne' postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Johna Wilsona i na pole gry wprowadził napastnika Seana Boyda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 62. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sligo Rovers: Adam McDonnell, Karl O'Sullivan, Greg Bolger, na ich miejsce weszli: David Cawley, Frank Liivak, Seamas Keogh. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Briana McManusa, Shane'a Griffina, Jonathana Lunneya zajęli: Jad Hakiki, Danny Carr, Gavin Hodgins.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sligo Rovers w 90. minucie spotkania, gdy Aidan Keena zdobył z karnego trzecią bramkę. W doliczonym czasie gry kartką został ukarany Aidan Keena, zawodnik Sligo Rovers.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Shelbourne' żadną kartką, natomiast zawodnikom Sligo Rovers pokazał jedną żółtą.

Jedenastka Sligo Rovers w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Shelbourne' wymieniła pięciu zawodników.