Sligo Rovers Football Club - Derry City Football Club 2-1 (1-1). Liga - 17. kolejka

W meczu 17. kolejki Premier League, który rozegrany został 23 maja, zespół Sligo Rovers wygrał z Derry City 2-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Showgrounds.

W  meczu 17. kolejki  Premier League, który rozegrany został 23 maja, zespół Sligo Rovers wygrał  z Derry City  2-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Showgrounds.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 pojedynków jedenastka Derry City wygrała 14 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 10 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Sligo Rovers otworzyli wynik. W 20. minucie Garry Buckley dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 26. minucie Cameron Dummigan został zmieniony przez Brandona Kavanagha.

Zawodnicy Derry City nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 44. minucie gola wyrównującego strzelił Jamie McGonigle.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Derry City postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił obrońcę Dannego Laffertego i na pole gry wprowadził napastnika Matthewa Smitha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 74. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Sligo Rovers i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze Sligo Rovers w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Seamas Keogh.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Sligo Rovers, a piłkarzom Derry City przyznał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.