Shelbourne Football Club - University College Dublin Association Football Club 2-0 (1-0). Liga - 17. kolejka

23 maja na Tolka Park w Dublinie odbyło się spotkanie 17. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Shelbourne' i UC Dublin. Starcie zakończyło się zwycięstwem Shelbourne' 2-0.

23 maja  na Tolka Park w Dublinie odbyło się spotkanie  17. kolejki  Premier League pomiędzy drużynami Shelbourne'  i UC Dublin. Starcie zakończyło się zwycięstwem Shelbourne' 2-0.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 meczów zespół UC Dublin wygrał 12 razy i zanotował siedem porażek oraz siedem remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Sean Boyd z Shelbourne'. Była to 40. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Shelbourne' w 45. minucie spotkania, gdy Sean Boyd strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Shelbourne'.

Drużyna UC Dublin ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Shelbourne', zdobywając kolejną bramkę. W 46. minucie wynik ustalił Jack Moylan.

W 65. minucie Mark Dignam został zastąpiony przez Toma Lonergana. W 68. minucie Jack Moylan został zmieniony przez Gavina Molloya, co miało wzmocnić jedenastkę Shelbourne'. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Darę Keane na Adama Verdona. Chwilę później trener Shelbourne' postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jada Hakikiego wszedł John Wilson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Shelbourne' utrzymać prowadzenie.

Między 82. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Shelbourne': Jonathan Lunney, Sean Boyd, na ich miejsce weszli: Kameron Ledwidg, Danny Carr. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dylana Duffy'ego, Dylana Duffy'ego zajęli: Donal Higgins, Alex Nolan. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania sędzia ukarał kartką Jacka Keaneya, piłkarza UC Dublin. W 90. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak Liam Kerrigan nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

W tej samej minucie kartkami zostali ukarani Shane Farrell z Shelbourne' oraz Eric Yoro z zespołu UC Dublin. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Drużyna UC Dublin miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.