Shelbourne Football Club - Dundalk FC 0-0. Liga - 21. kolejka

W meczu 21. kolejki Premier League, który rozegrany został 24 czerwca, drużyna Shelbourne' zremisowała z Dundalk FC 0-0. Spotkanie odbyło się na Tolka Park w Dublinie.

W  meczu 21. kolejki  Premier League, który rozegrany został 24 czerwca, drużyna Shelbourne' zremisowała  z Dundalk FC  0-0. Spotkanie odbyło się na Tolka Park w Dublinie.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka Dundalk FC wygrała aż 11 razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Robbie Benson z Dundalk FC. Była to szósta minuta starcia.

W 59. minucie za Davida McMillana wszedł John Martin. W 67. minucie w zespole Dundalk FC doszło do zmiany. Keith Ward wszedł za Paula Doyle'a.

Po chwili trener Shelbourne' postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jada Hakikiego wszedł John Wilson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Shelbourne' utrzymać remis. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Aaron O'Driscoll, piłkarz Shelbourne'. W 77. minucie w drużynie Shelbourne' doszło do zmiany. Aodh Dervin wszedł za Jacka Moylana.

Trener Dundalk FC postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Daniela Kelly'ego i na pole gry wprowadził napastnika Ryana O'Kane'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w jedenastce Shelbourne' doszło do zmiany. Kameron Ledwidg wszedł za Briana McManusa. Między 84. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Shelbourne'.

Wyjątkowa nieporadność napastników Dundalk FC była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom Shelbourne', a piłkarzom Dundalk FC pokazał jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.