Shamrock Rovers Football Club - Shelbourne Football Club 2-0 (2-0). Liga - 18. kolejka

27 maja na Tallaght Stadium w Dublinie odbył się pojedynek 18. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Shamrock Rovers i Shelbourne'. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Shamrock Rovers 2-0.

27 maja  na Tallaght Stadium w Dublinie odbył się pojedynek  18. kolejki  Premier League pomiędzy drużynami Shamrock Rovers  i Shelbourne'. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Shamrock Rovers 2-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Shamrock Rovers wygrał aż dziewięć razy, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Richard Towell.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Shamrock Rovers w 31. minucie spotkania, gdy Rory Gaffney zdobył drugą bramkę. W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Luke'a Byrne'a z Shelbourne', a w 40. minucie Gary'ego O'Neila z drużyny przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Shelbourne: Seanowi Boydowi w 51. i Shane'owi Farrellowi w 56. minucie. W 59. minucie Jad Hakiki zastąpił Kamerona Ledwidga.

Między 59. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Shamrock Rovers: Dylan Watts, Rory Gaffney, Ronan Finn, na ich miejsce weszli: Chris McCann, Aaron Greene, Neil Farrugia. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jacka Moylana, Aodha Dervina zajęli: John Wilson, Gavin Molloy. W 63. minucie arbiter przyznał kartkę Grahamowi Burke'owi z Shamrock Rovers. Niedługo później trener Shamrock Rovers postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Andy'ego Lyonsa wszedł Lee Grace, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Shamrock Rovers utrzymać prowadzenie.

W 84. minucie kartkę dostał Sean Hoare, zawodnik Shamrock Rovers. W drugiej połowie nie padły gole.

Jedenastka Shamrock Rovers zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Shamrock Rovers w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Drużyna Shamrock Rovers w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Shelbourne' w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.