Shamrock Rovers Football Club - Derry City Football Club 1-0 (0-0). Liga - 15. kolejka

W meczu 15. kolejki Premier League, który rozegrany został 13 maja, zespół Shamrock Rovers wygrał z Derry City 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Tallaght Stadium w Dublinie.

W  meczu 15. kolejki  Premier League, który rozegrany został 13 maja, zespół Shamrock Rovers wygrał  z Derry City  1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Tallaght Stadium w Dublinie.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Jedenastka Shamrock Rovers wygrała aż 17 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko dziewięć.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 37. minucie kartkę dostał Ronan Boyce, piłkarz Derry City.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 55. minucie za Seana Gannona wszedł Sean Kavanagh. Trener Derry City postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Brandona Kavanagha i na pole gry wprowadził napastnika Oluwaseuna Akintunde'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 68. minucie Rory Gaffney został zmieniony przez Daniela Mandroiu, a za Chrisa McCanna wszedł na boisko Dylan Watts, co miało wzmocnić drużynę Shamrock Rovers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matthewa Smitha na Evana McLaughlina.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Shamrock Rovers w 79. minucie spotkania, gdy Daniel Mandroiu zdobył pierwszą bramkę. Niedługo później trener Shamrock Rovers postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ronana Finna wszedł Barry Cotter, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Shamrock Rovers utrzymać prowadzenie.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Barry Cotter z jedenastki Shamrock Rovers. Była to 90. minuta starcia.

Drużyna Shamrock Rovers zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dwa celne strzały.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Shamrock Rovers w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Derry City w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.