Shamrock Rovers Football Club - Bohemians Football Club 1-0 (0-0). Liga - 21. kolejka

W starciu 21. kolejki Premier League, które rozegrane zostało 24 czerwca, jedenastka Shamrock Rovers wygrała z Bohemiansem 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Tallaght Stadium w Dublinie.

W  starciu 21. kolejki  Premier League, które rozegrane zostało 24 czerwca, jedenastka Shamrock Rovers wygrała  z Bohemiansem  1-0 (0-0). Mecz odbył się na Tallaght Stadium w Dublinie.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 36 spotkań drużyna Shamrock Rovers wygrała 15 razy i zanotowała 13 porażek oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Seana Kavanagha z Shamrock Rovers, a w 31. minucie Conora Levingstona z drużyny przeciwnej.

Niedługo po przerwie jedynego gola meczu strzelił Rory Gaffney dla zespołu Shamrock Rovers. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Daniel Mandroiu.

Między 56. a 64. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Shamrock Rovers i jedną drużynie przeciwnej. W 68. minucie Sean Kavanagh zastąpił Seana Gannona. W 71. minucie Alistair Coote został zmieniony przez Krisa Twardeka, co miało wzmocnić drużynę Bohemiansu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aarona Greene'a na Aidoma Emakhu oraz Rory'ego Gaffneya na Chrisa McCanna.

Niedługo później trener Bohemiansu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Liama Burta. Na boisko wszedł Stephen Mallon, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 87. minucie kartkę dostał Chris McCann z Shamrock Rovers. Chwilę później trener Shamrock Rovers postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Daniela Mandroiu wszedł Barry Cotter, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Shamrock Rovers utrzymać prowadzenie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy Shamrock Rovers. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Bohemiansu obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Drużyna Shamrock Rovers w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Bohemiansu w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.