Play-offs 1/2: Finn Harps FC - Drogheda United FC 2-0 (1-0,1-0)

1 listopada na Finn Park w Ballybofey odbyło się starcie rozgrywek irlandzkiej Play-offs 1/2 pomiędzy drużynami Finn Harps a Drogheda United. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Finn Harps 2-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku zwyciężyła jedenastka Drogheda United 1-0 rozegrano dogrywkę, po której był wynik 1-0 i awans wywalczyła drużyna Finn Harps. Na stadionie zasiadło 2 113 widzów.

H. Ascroft 107'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków jedenastka Drogheda United wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Finn Harps w siódmej minucie spotkania, gdy Mark Russell zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Finn Harps.

Drugą połowę jedenastka Drogheda United rozpoczęła w zmienionym składzie, za Stephena Meaneya wszedł Adam Wixted. W 59. minucie sędzia ukarał kartką Luke'a McNally'ego, piłkarza gości.

W 61. minucie Sean Brennan zastąpił Jamiego Hollywooda. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Keithowi Cowanowi z Finn Harps. Chwilę później trener Finn Harps postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Mikeya Place'a. Na boisko wszedł Nathan Boyle, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W doliczonej czwartej minucie starcia w zespole Finn Harps doszło do zmiany. Tony McNamee wszedł za Ruairíego Harkina. W drugiej połowie nie padły gole.

Luca Gratzer
 107′ Harry Ascroft
James Brown
Jacob Dominico Borg
Kevin Farragher112′
74′ Keith Cowan
Conor Kane
 7′ Mark Russell
Luke McNally59′
Sam Todd
Sean Brennan61′
Gareth Harkin
Luke Heeney
90′ Ruairí Harkin
Mark Hughes96′
Mark Anthony Timlin
Mark Doyle
91′ Raffaele Cretaro
Chris Lyons113′
75′ Mikey Place
James Clarke
91′ 101′ Mark Coyle
Jamie Hollywood61′
Stephen Doherty
Cian Kavanagh
90′ 116′ Tony McNamee
Jordan Adeyemo96′
75′ Nathan Boyle
Adam Wixted46′

W 91. minucie Raffaele Cretaro został zmieniony przez Marka Coyle'a, co miało wzmocnić jedenastkę Finn Harps. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Hughesa na Jordana Adeyemę. W 101. minucie sędzia przyznał kartkę Markowi Coyle'owi z drużyny gospodarzy.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Finn Harps, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszych minutach drugiej części dogrywki wynik ustalił Harry Ascroft.

W 112. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kevina Farraghera z Drogheda United, a w 116. minucie Tony'ego McNameego z drużyny przeciwnej. W 113. minucie w jedenastce Drogheda United doszło do zmiany. Ryan O'Shea wszedł za Chrisa Lyonsa. Dogrywkę wygrał zespół gospodarzy który strzelił jednego gola.

Zawodnicy Finn Harps otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Finn Harps wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości wymieniła czterech graczy.