Liga irlandzka - 8. kolejka Premier Division: Finn Harps FC - Bohemian Dublin 0-1 (0-1)

W starciu 8. kolejki irlandzkiej Premier Division, które rozegrane zostało 15 sierpnia, zespół Finn Harps przegrał z Bohemianem Dublin 0-1 (0-1). Mecz odbył się na Finn Park w Ballybofey.

D. Grant 24'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Drużyna Bohemianu Dublin wygrała aż 21 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko osiem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie kartkę obejrzał Stephen Folan z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bohemianu Dublin w 24. minucie spotkania, gdy Daniel Grant strzelił pierwszego gola. W 28. minucie sędzia pokazał kartkę Ryanowi Connolly'emu, zawodnikowi gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bohemianu Dublin.

Na drugą połowę zespół Finn Harps wyszedł w zmienionym składzie, za Ryana Connolly'ego wszedł Mark Coyle. W 58. minucie arbiter przyznał kartkę Keithowi Wardowi z Bohemianu Dublin.

W 59. minucie Shane McEleney został zmieniony przez Adriana Delapa. W 69. minucie kartkę dostał Keith Buckley, piłkarz Bohemianu Dublin. W 72. minucie Barry McNamee został zmieniony przez Tony'ego McNameego, a za Leo Donnellana wszedł na boisko Alexander Kogler, co miało wzmocnić drużynę Finn Harps. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Keitha Warda na Daniela Mandroiu.

Niedługo później trener Bohemianu Dublin postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Daniela Granta wszedł Ciaran Kelly, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Anthony'emu Breslinowi i Davidowi Websterowi. W drugiej połowie nie padły bramki.

Stephen McGuinness
11′ Stephen Folan
Anthony Breslin90′
59′ Shane McEleney
Dan Casey
Kosovar Sadiki
Rob Cornwall
Sam Todd
Andy Lyons
90′ David Webster
Keith Buckley69′
28′ 46′ Ryan Michael Connolly
Jonathan Lunney
81′ Leo Donnellan
Kristopher Twardek
72′ Barry McNamee
James Finnerty
46′ Mark Coyle
Ciaran Kelly89′
59′ Adrian Delap
Conor Levingston
Ruairí Harkin
Daniel Mandroiu77′
81′ Alexander Kogler
Dinny Corcoran
72′ Tony McNamee
Promise Omochere

Wyjątkowa nieporadność napastników Finn Harps była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Zespół Finn Harps w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.