Liga irlandzka - 7. kolejka Premier League: Dundalk FC - Bohemian Dublin 1-0 (0-0)

15 kwietnia na Oriel Park odbyło się starcie 7. kolejki irlandzkiej Premier League pomiędzy drużynami Dundalk i Bohemianu Dublin. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Dundalk 1-0. Mecz obejrzało 2 748 widzów.

P. Hoban 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 61 spotkań drużyna Bohemianu Dublin wygrała 27 razy i zanotowała 20 porażek oraz 14 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 49. minucie kartkę dostał Andy Lyons z Bohemianu Dublin. W 56. minucie Joe McKee został zastąpiony przez Chrisa Shieldsa.

Trener Dundalk postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Jordana Floresa i na pole gry wprowadził napastnika Patricka McEleneya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Roberta McCourta z Bohemianu Dublin, a w 66. minucie Seana Hoare'a z drużyny przeciwnej. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Dundalk doszło do zmiany. Daniel Kelly wszedł za Johna Mountneya.

Chwilę później trener Bohemianu Dublin postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Alego Reghbę. Na boisko wszedł Daniel Grant, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Dundalk: Jamiemu McGrathowi w 75. i Danielowi Cleary'emu w 77. minucie.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Patrick Hoban dla zespołu Dundalk. Bramka padła w tej samej minucie.

James Talbot
77′ Daniel Cleary
Aaron Barry
Seán Gannon
Rob Cornwall
66′ Seán Hoare
Patrick Kirk
Dean Jarvis
Andy Lyons49′
60′ Jordan Michael Flores
Robert McCourt64′
75′ Jamie McGrath
Keith Buckley
56′ Joe McKee
Kevin Devaney
73′ John Mountney
Daniel Mandroiu90′
Michael Duffy
Ali Reghba74′
 90′ Patrick James Hoban
James Finnerty
73′ Daniel Kelly
Scott Allardice90′
60′ Patrick McEleney
Conor Levingston
56′ Chris Shields
Sam Byrne88′
Georgie Kelly
Daniel Grant74′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Dundalk obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.