Liga irlandzka - 6. kolejka Premier Division: Shelbourne FC - Waterford FC 0-1 (0-1)

1 sierpnia na Tolka Park w Dublinie odbyło się spotkanie 6. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami Shelbourne FC i Waterford FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Waterford FC 1-0. Na stadionie stawiło się 60 widzów.

J. Martin 15'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 53 razy. Jedenastka Shelbourne FC wygrała aż 31 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Waterford FC zdobył John Martin w 15. minucie.

W 36. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Shane Griffina z Waterford FC, a w 40. minucie Briana McManusa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Waterford FC.

Drugą połowę drużyna Shelbourne FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Aleksa Cetinera wszedł Ryan Brennan. W 59. minucie za Johna Martina wszedł William Longbottom.

Od 70 minuty boisko opuścili zawodnicy Shelbourne FC: Karl Sheppard, Brian McManus, Aaron Dobbs, Lorcan Fitzgerald, na ich miejsce weszli: Dayle Rooney, Sean Quinn, Ciarán Kilduff, Alex O'Hanlon. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kurtisa Byrne'a, Tummise'a Sobowale'a zajęli: Alex Phelan, Darragh Power. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Brianowi Murphy'emu z jedenastki gości. Była to 90. minuta pojedynku. W drugiej połowie nie padły bramki.

Robert McCourt
76′ Lorcan Fitzgerald
Tummise Sobowale90′
Aidan Friel
Tyreke Wilson
Gary Deegan
Alistair Coote
40′ 70′ Brian McManus
Shane Griffin36′
46′ Alex Cetiner
Robert James Weir
76′ Aaron Dobbs
Kurtis Byrne85′
Jaze Kabia
John Martin  15′ 59′
70′ Karl Sheppard
Matthew Smith
Jack Brady
Tadhg Ryan
Daniel O'Reilly
Darragh Power90′
46′ Ryan Brennan
William Fitzgerald
76′ Alex O'Hanlon
Niall O'Keeffe
70′ Sean Quinn
Alex Phelan85′
76′ Ciarán Kilduff
William Radley Longbottom59′
70′ Dayle Rooney

Piłkarze Shelbourne FC dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Shelbourne FC w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Shelbourne FC rozegra kolejny mecz w Ballybofey. Jej rywalem będzie Finn Harps FC. Tego samego dnia Sligo Rovers FC będzie gościć jedenastkę Waterford FC.