Liga irlandzka - 6. kolejka Premier Division: Shamrock Rovers FC - Finn Harps FC 3-1 (3-1)

1 sierpnia na Tallaght Stadium w Dublinie odbyło się starcie 6. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami Shamrock Rovers i Finn Harps. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Shamrock Rovers 3-1.

K. O’Sullivan 39'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Drużyna Shamrock Rovers wygrała aż 18 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jack Byrne wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shamrock Rovers, zdobywając bramkę w siódmej minucie meczu.

Zespół Finn Harps ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Dylan Watts.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Shamrock Rovers w 37. minucie spotkania, gdy Aaron McEneff zdobył trzecią bramkę.

Piłkarze Finn Harps szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 39. minucie wynik ustalił Karl O'Sullivan.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Na drugą połowę jedenastka Finn Harps wyszła w zmienionym składzie, za Marka Russella, Marka Coyle'a weszli Stephen Doherty, Ruairí Harkin. W 67. minucie Gary O'Neil został zastąpiony przez Rhysa Marshalla.

Między 67. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze Shamrock Rovers: Jack Byrne, Dylan Watts, Aaron Greene, na ich miejsce weszli: Graham Burke, Rory Gaffney, Dean Williams. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ryana Connolly'ego, Alexandra Koglera, Davida Webstera zajęli: Tony McNamee, Adrian Delap, Gareth Harkin. Niedługo później trener Shamrock Rovers postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Neila Farrugię wszedł Danny Lafferty, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Kosovar Sadiki z drużyny gości. Była to 90. minuta spotkania.

Kosovar Sadiki90′
 7′ 67′ Jack Byrne
Sam Todd
85′ Neil Farrugia
David Webster71′
Ronan Finn
Ryan Connolly67′
 37′ Aaron McEneff
Leo Donnellan
67′ Gary O'Neil
Alexander Kogler67′
 16′ 76′ Dylan Watts
Karl O’Sullivan  39′
76′ Aaron Greene
Mark Coyle46′
Leon Pöhls
Patrick McGarvey
85′ Danny Lafferty
Adrian Delap67′
67′ Rhys Marshall
Stephen Doherty46′
Liam Scales
Gareth Harkin71′
67′ Graham Burke
Ruairí Harkin46′
76′ Rory Gaffney
Tony McNamee67′
76′ Dean Williams
Bennie Igiehon

Przewaga zespołu Finn Harps w posiadaniu piłki była ogromna (81 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał zawodników Shamrock Rovers żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.