Liga irlandzka - 6. kolejka Premier Division: Dundalk FC - St. Patrick's Dublin 1-1 (1-1)

W starciu 6. kolejki irlandzkiej Premier Division, które rozegrane zostało 31 lipca, drużyna Dundalk zremisowała ze St. Patrick's 1-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Oriel Park.

R. Benson 25'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 67 meczów jedenastka St. Patrick's wygrała 31 razy i zanotowała 26 porażek oraz 10 remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka Dundalk próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Dundalk nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie bramkę zdobył Patrick Hoban. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Robbie Benson.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Jamiemu Lennonowi, piłkarzowi gości. W 53. minucie za Jordana Floresa wszedł Patrick McEleney.

W tej samej minucie Stefan Čolović został zmieniony przez Daniela Kelly'ego, co miało wzmocnić zespół Dundalk. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Chrisa Forrestera na Jasona McClellanda w 67. minucie. W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rory'ego Feely'ego ze St. Patrick's, a w 71. minucie Daniela Cleary'ego z drużyny przeciwnej. Trener Dundalk postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Patricka McEleneya i na pole gry wprowadził napastnika Davida McMillana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 80. minucie Jordan Gibson został zmieniony przez Martina Renniego, a za Dana Warda wszedł na boisko Darragh Markey, co miało wzmocnić zespół St. Patrick's. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gregory'ego Sloggetta na Johna Mountneya oraz Michaela Duffy'ego na Nathana Oduwę. W doliczonej czwartej minucie starcia sędzia przyznał kartkę Davidowi McMillanowi z Dundalk. W drugiej połowie nie padły bramki.

Lee Desmond
71′ Daniel Cleary
Rory Feely66′
Seán Gannon
Shane Griffin
Dane Massey
Luke McNally
53′ Stefan Čolović
Deivids Titovs
53′ Jordan Michael Flores
Robbie Benson  25′
Chris Shields
Chris Forrester67′
85′ Gregory Sloggett
Jordan Gibson80′
85′ Michael Duffy
Jamie Lennon49′
 23′ Patrick Hoban
Dan Ward89′
Aaron McCarey
Conor Kearns
Brian Gartland
Ian Bermingham
53′ Daniel Kelly
Darragh Burns
53′ 76′ Patrick McEleney
Darragh Markey89′
85′ John Mountney
Jason McClelland67′
76′ 90′ David McMillan
Ben McCormack
85′ Nathan Oduwa
Martin Rennie80′

Przewaga jedenastki Dundalk w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu. Wyraźna przewaga jedenastki St. Patrick's nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona pięć celnych strzałów.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna St. Patrick's w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.