Liga irlandzka - 6. kolejka Premier Division: Derry City FC - Sligo Rovers FC 0-2 (0-1)

31 lipca na The Ryan McBride Brandywell Stadium odbyło się spotkanie 6. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami Derry City i Sligo FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Sligo FC 2-0.

6. kolejka Irlandia - Premier Division
2020-07-31 18:45 | Stadion: The Ryan McBride Brandywell Stadium | Arbiter: P. McLoughlin
Derry City FC
Sligo Rovers FC
0
2
K. Callan-McFadden 19'
R. Coughlin 51'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 72 starcia drużyna Sligo FC wygrała 27 razy i zanotowała 24 porażki oraz 21 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Conorowi Cliffordowi z Derry City. Była to siódma minuta starcia.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Kyle Callan-McFadden wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sligo FC, zdobywając bramkę w 19. minucie meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sligo FC.

Drugą połowę jedenastka Derry City rozpoczęła w zmienionym składzie, za Allya Gilchrista wszedł Mark McChrystal. W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Eoinowi Toalowi z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sligo FC w 51. minucie spotkania, gdy Ronan Coughlin strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 59. minucie Conor Clifford zastąpił Jacka Malone'a.

W tej samej minucie w jedenastce Derry City doszło do zmiany. Patrick Ferry wszedł za Ciarona Harkina. Niedługo później trener Sligo FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Garry'ego Buckleya. Na boisko wszedł John Russell, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 80. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Sligo FC.

W 80. minucie w drużynie Sligo FC doszło do zmiany. Darren Collins wszedł za Jesse'a Deversa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Kyle Callan-McFadden  19′
46′ Ally Gilchrist
Regan Donelon89′
50′ Eoin Toal
Garry Buckley73′
Gerardo Alfredo Bruna Blanco
David Cawley
7′ 59′ Conor Clifford
Niall Morahan
59′ Ciaron Harkin
Scott Lynch
46′ Mark McChrystal
Mark Byrne
Michael Harris
John Russell73′ 80′
59′ Jack Malone
Darren Collins80′ 82′
59′ Patrick Ferry
Ronan Murray

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Derry City, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Sligo FC w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.