Liga irlandzka - 6. kolejka Premier Division: Cork City - Bohemian Dublin 0-1 (0-1)

2 sierpnia na Turner's Cross odbył się pojedynek 6. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami Cork City i Bohemianu Dublin. Starcie zakończyło się zwycięstwem Bohemianu Dublin 1-0.

A. Wright 4'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 84 mecze zespół Cork City wygrał 33 razy i zanotował 29 porażek oraz 22 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedynego gola meczu strzelił Andre Wright dla zespołu Bohemianu Dublin. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Joseph Olowu z drużyny gospodarzy. Była to 30. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bohemianu Dublin.

W 61. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andy'ego Lyonsa z Bohemianu Dublin, a w 63. minucie Unissa Kargbo z drużyny przeciwnej. Trener Cork City postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Dylana McGlade'a i na pole gry wprowadził napastnika Daire'a O'Connora. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 72. minucie Alec Byrne został zastąpiony przez Corego Galvina. W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Keitha Buckleya z Bohemianu Dublin, a w 87. minucie Daire'a O'Connora z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Anthony Breslin
63′ Uniss Kargbo
Dan Casey
Kevin O'Connor
Rob Cornwall
30′ Joseph Olugbenga Olowu
Andy Lyons61′
72′ Alec Byrne
Keith Buckley84′
Cian Coleman
Dawson Devoy86′
Deshane Dalling
Jonathan Lunney
67′ Dylan James McGlade
Ciaran Kelly
72′ Cory Galvin
Conor Levingston
67′ 87′ Daire O'Connor
Keith Ward86′
Cian Bargary
Dinny Corcoran85′
Ricardo Dinanga
Promise Omochere

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Bohemianu Dublin przyznał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Drużyna Bohemianu Dublin w drugiej połowie także dokonała dwóch zmian.