Liga irlandzka - 4. kolejka Premier Division: Shelbourne FC - St. Patrick's Dublin 1-0 (1-0)

W starciu 4. kolejki irlandzkiej Premier Division, które rozegrane zostało 28 lutego, zespół Shelbourne FC zwyciężył ze St. Patrick's 1-0 (1-0). Mecz na Tolka Park w Dublinie obejrzało 3 054 widzów.

J. Kabia 22'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 56 spotkań zespół Shelbourne FC wygrał 21 razy i zanotował 19 porażek oraz 16 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Rory'emu Feely'emu z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Shelbourne FC w 22. minucie spotkania, gdy Jaze Kabia zdobył pierwszą bramkę. W 34. minucie żółtą kartką został ukarany Gary Deegan, zawodnik gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Shelbourne FC.

W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Shane'a Farrella z Shelbourne FC, a w 50. minucie Lee Desmonda z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie za Shane'a Farrella wszedł Georgie Poynton.

W 61. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: James Doona, Martin Rennie, a na ich miejsce weszli Jason McClelland, Ronan Hale. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Darraghowi Markeyowi, piłkarzowi St. Patrick's. W 70. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Rory Feely osłabiając zespół St. Patrick's. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 11. minucie.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Aleksowi O'Hanlonowi z Shelbourne FC. W 81. minucie w zespole Shelbourne FC doszło do zmiany. Dayle Rooney wszedł za Jaze'a Kabię. Trener St. Patrick's postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Iana Berminghama i na pole gry wprowadził napastnika Jake'a Walkera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Karla Shepparda z Shelbourne FC, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Deana Clarkego z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Ian Bermingham81′
72′ Alex O'Hanlon
Chris Forrester
34′ Gary Deegan
Billy King
Aaron Dobbs
Darragh Markey68′
47′ 50′ Shane Farrell
Jason McClelland61′
 22′ 81′ Jaze Kabia
Dean Clarke90′
89′ Karl Sheppard
Jamie Lennon
50′ Georgie Poynton
Dan Ward
Sean Quinn
Martin Rennie61′
81′ Dayle Rooney
Jake Walker81′

Przewaga drużyny St. Patrick's w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości w pierwszej połowie, a w drugiej trzy żółte oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół St. Patrick's w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.