Liga irlandzka - 4. kolejka Premier Division: Shamrock Rovers FC - Dundalk FC 3-2 (1-1)

W meczu 4. kolejki irlandzkiej Premier Division, który rozegrany został 28 lutego, jedenastka Shamrock Rovers wygrała z Dundalk 3-2 (1-1). Mecz na Tallaght Stadium w Dublinie obejrzało 7 522 widzów.

4. kolejka Irlandia - Premier Division
2020-02-28 20:45 | Stadion: Tallaght Stadium | Widzów: 7522 | Arbiter: R. Hennessy
P. Hoban 63'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 74 pojedynki zespół Dundalk wygrał 26 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 22 remisy.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Joey O'Brien został zmieniony przez Liama Scalesa.

Tymczasem to zawodnicy Shamrock Rovers otworzyli wynik. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Dylan Watts.

Zespół Shamrock Rovers krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko dwie minuty, ponieważ jedenastka gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Jordan Flores. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Aaronowi McEneffowi z Shamrock Rovers. Była to 39. minuta starcia.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 46. a 52. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. W 58. minucie w drużynie Dundalk doszło do zmiany. Daniel Kelly wszedł za Jordana Floresa.

W następstwie utraty bramki trener Shamrock Rovers postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Dylana Wattsa i na pole gry wprowadził napastnika Rory'ego Gaffneya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Dundalk przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie Patrick Hoban dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 71. minucie gola wyrównującego strzelił Roberto Lopes.

W 76. minucie sędzia przyznał kartkę Gregory'emu Sloggettowi z drużyny gości. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Dundalk doszło do zmiany. William Patching wszedł za Camerona Smitha.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Shamrock Rovers w 83. minucie spotkania, gdy Jack Byrne zdobył trzecią bramkę. W 85. minucie w drużynie Dundalk doszło do zmiany. Georgie Kelly wszedł za Gregory'ego Sloggetta.

W doliczonej czwartej minucie meczu arbiter ukarał kartką Seana Hoare'a, zawodnika Dundalk. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Andrew Boyle
 71′ Roberto Lopes
Seán Gannon
12′ Joseph Martin O'Brien
Seán Hoare90′
Gregory Bolger
Dane Massey
 83′ Jack Byrne
Jordan Michael Flores  22′ 51′ 58′
Neil Farrugia
Chris Shields46′
Ronan Michael Finn
Gregory Sloggett76′ 85′
39′ Aaron McEneff
Michael Duffy
 20′ 63′ Dylan Billy Watts
Brian Gartland
12′ Liam Scales
Stefan Čolović
Brandon Kavanagh
Daniel Kelly58′
63′ Rory Nicholas Gaffney
William Luke Patching77′
Dean Williams
Georgie Kelly85′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Dundalk przyznał pięć.

Zespół Shamrock Rovers dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.