Liga irlandzka - 4. kolejka Premier Division: Derry City FC - Bohemian Dublin 2-0 (0-0)

28 lutego na The Ryan McBride Brandywell Stadium odbyło się starcie 4. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami Derry City i Bohemianu Dublin. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Derry City 2-0. Mecz obejrzało 2 850 widzów.

4. kolejka Irlandia - Premier Division
2020-02-28 20:45 | Stadion: The Ryan McBride Brandywell Stadium | Widzów: 2850 | Arbiter: D. Tomney
Derry City FC
Bohemian Dublin
2
0
S. Mallon 64'
Walter Figueira 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 87 razy. Jedenastka Derry City wygrała aż 39 razy, zremisowała 23, a przegrała tylko 25.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Bohemian Dublin: Dan Caseyowi w 10. i Anthony'emu Breslinowi w 25. minucie.

W 49. minucie Ally Gilchrist zastąpił Waltera Figueirę. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Derry City doszło do zmiany. Ciaron Harkin wszedł za Conora Clifforda.

Wysiłki podejmowane przez zespół Derry City w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 64. minucie bramkę zdobył Stephen Mallon.

W następstwie utraty gola trener Bohemianu Dublin postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Kristophera Twardka i na pole gry wprowadził napastnika Daniela Granta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 69. minucie Tim Nilsen został zmieniony przez Adama Liddle'a, co miało wzmocnić zespół Derry City. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Glena McAuleya na Andre'a Wrighta w 76. minucie oraz Keitha Warda na Luke'a Wade'a w tej samej minucie. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na kwadrans przed zakończeniem pojedynku, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Adamowi Liddle'owi i Glenowi McAuleyowi.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Derry City, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej drugiej minucie meczu wynik ustalił Walter Figueira.

Minutę później arbiter pokazał kartkę Stephenowi Mallonowi z jedenastki gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Stephen McGuinness
49′ Ally Gilchrist
Rob Cornwall
61′ Conor Clifford
Kristopher Twardek68′
 64′ 90′ Stephen Mallon
Keith Ward84′
69′ Tim Andre Nilsen
Conor Levingston
61′ Ciaron Harkin
Luke Wade Slater84′
69′ 75′ Adam Liddle
Daniel Grant68′
49′  90′ Walter Capango Figueira
Andre Wright76′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.