Liga irlandzka - 36. kolejka Premier Division: Waterford FC - A.F.C. Dublin 4-2 (2-1)

25 października na Waterford Regional Sports Centre odbył się mecz 36. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami Waterford FC i A.F.C. Dublin. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Waterford FC 4-2. Na stadionie zasiadło 642 widzów.

36. kolejka Irlandia - Premier Division
2019-10-25 20:45 | Stadion: Waterford Regional Sports Centre | Widzów: 642 | Arbiter: A. Buttimer
J. Keaney 32',85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Zespół A.F.C. Dublin wygrał aż 21 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko 11.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie kartką został ukarany Kevin Lynch, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Waterford FC w 24. minucie spotkania, gdy Shane Duggan strzelił pierwszego gola.

Piłkarze A.F.C. Dublin odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Jack Keaney.

Po chwili trener Waterford FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 39. minucie na plac gry wszedł Georgie Poynton, a murawę opuścił Shane Duggan. Georgie Poynton bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach. W 45. minucie kartkę dostał Evan Farrell z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Waterford FC w 45. minucie spotkania, gdy Georgie Poynton strzelił z karnego drugiego gola.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania arbiter ukarał kartką Harry'ego Mcevoya, piłkarza A.F.C. Dublin.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 48. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Zachary Elbouzedi. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Prawie natychmiast Michael O'Connor wywołał eksplozję radości wśród kibiców Waterford FC, strzelając kolejnego gola w 52. minucie pojedynku. W 54. minucie Walter Figueira zastąpił Williama Fitzgeralda.

W 59. minucie sędzia przyznał kartkę Thomasowi Hollandowi z Waterford FC. W tej samej minucie w jedenastce A.F.C. Dublin doszło do zmiany. Ciaran Behan wszedł za Darę Keanego. Trener A.F.C. Dublin wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Danu Bishopa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Sean McDonald. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić gola.

W 76. minucie w jedenastce Waterford FC doszło do zmiany. Dean O'Halloran wszedł za Michaela O'Connora.

W 85. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jack Keaney z A.F.C. Dublin. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w drużynie A.F.C. Dublin doszło do zmiany. Sam Byrne wszedł za Jasona McClellanda.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-2.

Mark Dignam
18′ Kevin Lynch
Harry McEvoy47′
Rob Slevin
Liam Scales
 24′ 39′ Shane Duggan
Evan Farrell45′
 48′ Zachary Elbouzedi
Dara Keane59′
Rory Feely
Jack Keaney  32′ (k.), 85′ (k.)
59′ Thomas Holland
Liam Kerrigan
Jonathan Lunney
Richie O’Farrell
54′ Walter Capango Figueira
Jason McClelland87′
 52′ 76′ Michael O’Connor
Ciaran Behan59′
54′ William Fitzgerald
Danu Kinsella Bishop59′
Cory Galvin
Sam Byrne87′
76′ Dean O'Halloran

39′  45′ (k.) Georgie Poynton

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy A.F.C. Dublin obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.