Liga irlandzka - 35. kolejka Premier Division: Sligo Rovers FC - Derry City FC 1-2 (1-2)

19 października na The Showgrounds odbyło się starcie 35. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami Sligo FC i Derry City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Derry City 2-1. Mecz obejrzało 1 909 widzów.

B. McNamee 41'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 71 pojedynków drużyna Sligo FC wygrała 27 razy i zanotowała 23 porażki oraz 21 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Lewis Banks wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sligo FC, strzelając gola w 13. minucie spotkania.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 34. minucie Jamie McDonagh wyrównał wynik meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Derry City w 41. minucie spotkania, gdy Barry McNamee zdobył drugą bramkę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Jedyną kartkę w meczu dostał David Cawley z Sligo FC. Była to 63. minuta starcia. W 80. minucie David Cawley został zmieniony przez Johna Dunleavy'ego.

W 85. minucie w drużynie Sligo FC doszło do zmiany. Brian Morley wszedł za Regana Donelona. Chwilę później trener Sligo FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Sam Warde, a murawę opuścił Danny Kane. W samej końcówce meczu w jedenastce Derry City doszło do zmiany. Darren McCauley wszedł za Davida Parkhouse'a.

Trener Derry City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Michaela McCruddena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Barry McNamee. W doliczonej czwartej minucie pojedynku w jedenastce Derry City doszło do zmiany. Adrian Delap wszedł za Juniora Ogediego-Uzokwego.

Peter Cherrie
 13′ Lewis Banks
Ciarán Coll
Kyle Callan-McFadden
Alexander Gilchrist
85′ Regan Donelon
Eoin Toal
88′ Danny Kane
Grant Gillespie
John Mahon
Ciaron Harkin
63′ 80′ David Cawley
Nathan James Gartside
80′ John Dunleavy
Ronan Boyce
Dante Roger David Leverock
Mark Thomas McChrystal
John Russell
Adrian Delap90′
88′ Sam Warde
Darren McCauley89′
Niall Watson
Conor Florin Davis
85′ Brian Morley
Michael McCrudden90′

Arbiter nie ukarał zawodników Derry City żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.