Liga irlandzka - 34. kolejka Premier Division: Derry City FC - St. Patrick's Dublin 1-3 (0-0)

22 października na The Ryan McBride Brandywell Stadium odbył się pojedynek 34. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami Derry City i St. Patrick's. Mecz zakończył się zwycięstwem St. Patrick's 3-1. Na stadionie zasiadło 2 550 widzów.

34. kolejka Irlandia - Premier Division
2019-10-22 20:45 | Stadion: The Ryan McBride Brandywell Stadium | Widzów: 2550 | Arbiter: P. McLoughlin
J. Doona 79',83'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 88 starć jedenastka Derry City wygrała 30 razy i zanotowała 27 porażek oraz 31 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez zespół Derry City w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie David Parkhouse dał prowadzenie swojej drużynie. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Grantowi Gillespiemu z jedenastki gospodarzy. Była to 59. minuta starcia.

Drużyna St. Patrick's wyrównała wynik meczu. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu na listę strzelców wpisał się Chris Forrester.

W 62. minucie Cian Coleman zastąpił Conora Clifforda. Chwilę później trener Derry City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Darren McCauley, a murawę opuścił Grant Gillespie. A trener St. Patrick's wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jake'a Walkera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Gary Shaw. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 77. minucie, w drużynie Derry City za Barry'ego McNameego wszedł Gerardo Bruna, a w zespole St. Patrick's Dean Clarke zmienił Jamesa Doonę.

Niedługo później James Doona wywołał eksplozję radości wśród kibiców St. Patrick's, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie spotkania. W 82. minucie w zespole Derry City doszło do zmiany. Michael McCrudden wszedł za Ciarona Harkina.

Drużyna Derry City ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. Na siedem minut przed zakończeniem meczu James Doona po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-3.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Ciaran Kelly
59′ 63′ Grant Gillespie
Cian Coleman62′
82′ Ciaron Harkin
Chris Forrester  61′
Jamie McDonagh
Jamie Lennon
77′ Barry McNamee
Darragh Markey
Gregory Sloggett
Dean Clarke77′
Junior Ogedi-Uzokwe
Ronan Hale
 53′ David Parkhouse
Gary Shaw69′
Nathan James Gartside
Barry Murphy
Ronan Boyce
Simon Madden
77′ Gerardo Alfredo Bruna Blanco
Conor Paul Clifford62′
Adrian Delap
James Doona77′  79′, 83′
63′ Darren McCauley
Rhys McCabe
Conor Florin Davis
Glen McAuley
82′ Michael McCrudden
Jake Walker69′

Sędzia nie ukarał piłkarzy St. Patrick's żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.