Liga irlandzka - 3. kolejka Premier Division: St. Patrick's Dublin - Derry City FC 0-2 (0-0)

W spotkaniu 3. kolejki irlandzkiej Premier Division, które rozegrane zostało 3 sierpnia, zespół St. Patrick's przegrał z Derry City 0-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Richmond Park w Dublinie.

C. McCormack 72'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 89 meczów jedenastka Derry City wygrała 30 razy i zanotowała 28 porażek oraz 31 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 21. a 32. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę jedenastka St. Patrick's wyszła w zmienionym składzie, za Deividsa Titovsa wszedł Jason McClelland.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Derry City w 49. minucie spotkania, gdy James Akintunde zdobył pierwszą bramkę. W 52. minucie za Dana Warda wszedł Chris Forrester.

W 63. minucie Georgie Kelly został zmieniony przez Martina Renniego, co miało wzmocnić zespół St. Patrick's. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gerarda Brunę na Stephena Mallona. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Rory'emu Feely'emu ze St. Patrick's. Była to 67. minuta meczu.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Derry City, strzelając kolejnego gola. W 72. minucie wynik ustalił Conor McCormack.

W 75. minucie Jamie Lennon został zmieniony przez Darragha Burnsa, a za Jordana Gibsona wszedł na boisko Darragh Markey, co miało wzmocnić drużynę St. Patrick's. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Waltera Figueirę na Ciarona Harkina w 84. minucie oraz Jacka Malone'a na Conora Clifforda w tej samej minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Ciarán Coll
67′ Rory Feely
Alexander Gilchrist32′
Shane Griffin
Colm Horgan
Luke McNally
Eoin Toal
21′ 46′ Deivids Titovs
Gerardo Alfredo Bruna Blanco66′
Robbie Benson
Jack Malone89′
75′ Jordan Gibson
Conor McCormack  72′ 90′
75′ Jamie Lennon
Joseph Thomson
27′ 52′ Dan Ward
James Akintunde  49′ 84′
63′ Georgie Kelly
Walter Capango Figueira
Conor Kearns
Nathan James Gartside
Ian Bermingham
Ronan Boyce
75′ Darragh Burns
Darren Cole
52′ Chris Forrester
Mark Thomas McChrystal
75′ Darragh Markey
Conor Paul Clifford89′
46′ Jason McClelland
Ciaron Harkin84′
63′ Martin Rennie
Stephen Mallon66′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom St. Patrick's, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Derry City w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.