Liga irlandzka - 28. kolejka Premier Division: Finn Harps FC - Bohemian Dublin 1-0 (1-0)

2 sierpnia w Ballybofey odbył się mecz 28. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami Finn Harps i Bohemianu Dublin. Starcie zakończyło się zwycięstwem Finn Harps 1-0.

H. Ascroft 8'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Drużyna Bohemianu Dublin wygrała aż 21 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie bramkę zdobył Harry Ascroft.

W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jacoba Borga z Finn Harps, a w 39. minucie Michaela Barkera z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Finn Harps.

Na drugą połowę zespół Bohemianu Dublin wyszedł w zmienionym składzie, za Keitha Warda wszedł Daniel Grant. W 59. minucie Scott Allardice zastąpił Roberta McCourta.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Mark Russell, piłkarz gospodarzy. Trener Bohemianu Dublin postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Daniela Mandroiu i na pole gry wprowadził napastnika Rossa Tierneya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Finn Harps postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Marka Timlina. Na boisko wszedł Ruairí Harkin, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 89. minucie sędzia pokazał kartkę Tony'emu McNameemu z Finn Harps. W drugiej połowie nie padły bramki.

James Talbot
 8′ Harry Ascroft
Michael Barker39′
35′ Jacob Dominico Borg
Aaron Barry
Keith Cowan
James Finnerty
Daniel O'Reilly
Darragh John Leahy
73′ Mark Russell
Scott Allardice59′
Sam Todd
Conor Levingston
Gareth Harkin
Daniel Mandroiu75′
89′ 90′ Tony McNamee
Luke Wade Slater
79′ Mark Anthony Timlin
Keith Ward46′
82′ Mikey Place
Andy Lyons
90′ Shaun Doherty
Robert McCourt59′
79′ Ruairí Harkin
Ryan Graydon
82′ Nathan Boyle
Daniel Grant46′
Liam Walsh
Ross Tierney75′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Finn Harps dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.