Liga irlandzka - 28. kolejka Premier Division: Cork City - St. Patrick's 0-1 (0-0)

W spotkaniu 28. kolejki irlandzkiej Premier Division, które rozegrane zostało 2 sierpnia, zespół Cork City przegrał ze St. Patrick's 0-1 (0-0). Mecz na Turner's Cross obejrzało 2 195 widzów.

28. kolejka Irlandia - Premier Division
2019-08-02 21:00 | Stadion: Turner's Cross | Widzów: 2195 | Arbiter: B. Connolly
Cork City Football Club
St. Patrick's Dublin
0
1
R. Hale 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 84 mecze jedenastka Cork City wygrała 34 razy i zanotowała 30 porażek oraz 20 remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 26. minucie w jedenastce Cork City doszło do zmiany. Eoghan Stokes wszedł za Marka O'Sullivana.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ciaran Kelly ze St. Patrick's. Była to 37. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Cork City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Daire O'Connor, a murawę opuścił Kevin O'Connor. W 62. minucie za Joela Coustraina wszedł Garry Buckley.

W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Conora Clifforda ze St. Patrick's, a w 75. minucie Ronana Hurleya z drużyny przeciwnej. Trener St. Patrick's postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Ciarana Kellya i na pole gry wprowadził napastnika Ronana Halego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 82. minucie kartkę obejrzał Karl Sheppard z drużyny gospodarzy.

Na sześć minut przed zakończeniem spotkania w zespole St. Patrick's doszło do zmiany. Glen McAuley wszedł za Gary'ego Shawa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników St. Patrick's w 90. minucie spotkania, gdy Ronan Hale zdobył pierwszą bramkę. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku w jedenastce St. Patrick's doszło do zmiany. Cian Coleman wszedł za Darragha Markeya.

Lee Desmond
75′ Ronan Hurley
Ciaran Kelly37′ 75′
Conor McCarthy
Kevin Stephen Toner
61′ Kevin O'Connor
David Webster
Conor McCormack
Conor Paul Clifford63′
Gearóid Morrissey
Jamie Lennon
62′ Joel Coustrain
Darragh Markey90′
26′ Mark O’Sullivan
Dean Clarke
82′ Karl Sheppard
Gary Shaw84′
Tadhg Ryan
Barry Murphy
Shane Griffin
Simon Madden
62′ Garry Buckley
Cian Coleman90′
Alec Byrne
Chris Forrester
61′ Daire O'Connor
Rhys McCabe
Darragh Crowley
Ronan Hale75′  90′
26′ Eoghan Stokes
Glen McAuley84′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.