Liga irlandzka - 28. kolejka Premier Division: A.F.C. Dublin - Derry City 1-3 (1-1)

2 sierpnia odbył się pojedynek 28. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami A.F.C. Dublin i Derry City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Derry City 3-1.

D. Parkhouse 89'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 62 mecze drużyna Derry City wygrała 30 razy i zanotowała 16 porażek oraz 16 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Derry City zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu A.F.C. Dublin była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze A.F.C. Dublin otworzyli wynik. W 31. minucie Sam Byrne dał prowadzenie swojej drużynie.

Zespół A.F.C. Dublin niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 10 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Jamie McDonagh. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter wręczył Jackowi Keaneyowi z A.F.C. Dublin. Była to 45. minuta starcia.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem żółtą kartkę otrzymał Gregory Sloggett z zespołu gości. W 64. minucie Michael McCrudden został zmieniony przez Granta Gillespiego.

W 71. minucie w drużynie Derry City doszło do zmiany. Conor Davis wszedł za Gregory'ego Sloggetta. W tej samej minucie w zespole A.F.C. Dublin doszło do zmiany. Richie O'Farrell wszedł za Sam Byrne.

Trzeba było trochę poczekać, aby Conor Davis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Derry City, zdobywając kolejną bramkę w 72. minucie meczu. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Liam Scales, piłkarz gospodarzy. W 82. minucie w drużynie Derry City doszło do zmiany. Ciaron Harkin wszedł za Barry'ego McNameego. W tej samej minucie trener A.F.C. Dublin postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Danu Bishop, a murawę opuścił Daniel Tobin.

Jack Keaney z A.F.C. Dublin na cztery minuty przed zakończeniem spotkania dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 45. minucie. W 88. minucie w zespole A.F.C. Dublin doszło do zmiany. Jack Ryan wszedł za Liama Kerrigana.

Drużyna A.F.C. Dublin ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W samej końcówce starcia wynik na 1-3 podwyższył David Parkhouse. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Ciarán Coll
73′ Liam Scales
Alexander Gilchrist
82′ Daniel Tobin
Eoin Toal
Evan Farrell
Gerardo Alfredo Bruna Blanco
45′ 86′ Jack Keaney
Jamie McDonagh  41′
88′ Liam Kerrigan
Barry McNamee82′
 31′ 71′ Sam Byrne
Grant Gillespie64′
71′ Richie O’Farrell
Ciaron Harkin82′
88′ Jack Ryan
Jack Malone
82′ Danu Kinsella Bishop
Conor Florin Davis71′  72′

Drużyna Derry City była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom A.F.C. Dublin, natomiast zawodnikom gości wręczył jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.