Liga irlandzka - 27. kolejka Premier Division: St. Patrick's Dublin - Dundalk FC 0-1 (0-0)

27 lipca na Richmond Park w Dublinie odbył się mecz 27. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami St. Patrick's i Dundalk. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Dundalk 1-0. Na stadionie zasiadło 1 463 widzów.

J. Mountney 52'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 65 starć drużyna St. Patrick's wygrała 31 razy i zanotowała 24 porażki oraz 10 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 35. minucie żółtą kartkę dostał Conor Clifford, zawodnik gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną bramkę meczu zdobył John Mountney dla drużyny Dundalk. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia pokazał żółtą kartkę Davidowi Websterowi z St. Patrick's. W 63. minucie Daniel Kelly został zastąpiony przez Jamiego McGratha. Po chwili trener St. Patrick's postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł James Doona, a murawę opuścił Ian Bermingham.

W tej samej minucie Georgie Kelly został zmieniony przez Patricka Hobana, a za Seana Murraya wszedł na boisko Michael Duffy, co miało wzmocnić zespół Dundalk. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamiego Lennona na Chrisa Forrestera oraz Conora Clifforda na Ciana Colemana. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom St. Patrick's: Chrisowi Forresterowi w 74. i Mikeyowi Drennanowi w 87. minucie. W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mikey Drennan z zespołu gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w tej samej minucie.

Gary Rogers
73′ Ian Bermingham
Dean Jarvis
60′ David Webster
Daniel Kelly63′
35′ 81′ Conor Paul Clifford
Patrick McEleney
74′ Jamie Lennon
John Mountney  52′
Darragh Markey
Sean Michael Murray80′
Dean Clarke
Chris Shields
87′ 87′ Mikey Drennan
Georgie Kelly73′
Barry Murphy
Aaron McCarey
Simon Madden
Seán Gannon
81′ Cian Coleman
Seán Hoare
73′ James Doona
Dane Massey
74′ 74′ Chris Forrester
Jamie McGrath63′
Gary Shaw
Michael Duffy80′
Jake Walker
Patrick James Hoban73′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom St. Patrick's przyznał cztery żółte i jedną czerwoną.