Liga irlandzka - 27. kolejka Premier Division: Finn Harps FC - Derry City FC 1-0 (0-0)

W pojedynku 27. kolejki irlandzkiej Premier Division, który rozegrany został 26 lipca, zespół Finn Harps wygrał z Derry City 1-0 (0-0).

H. Ascroft 66'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Drużyna Derry City wygrała aż 32 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko trzy.

Drużyna Finn Harps od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 64. minucie Mark Timlin zastąpił Tony'ego McNameego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Finn Harps w 66. minucie spotkania, gdy Harry Ascroft zdobył pierwszą bramkę. W 76. minucie w zespole Derry City doszło do zmiany. Eoghan Stokes wszedł za Eoina Toala.

W tej samej minucie w drużynie Derry City doszło do zmiany. Michael McCrudden wszedł za Juniora Ogediego-Uzokwego. Trener Derry City postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Ciarona Harkina i na pole gry wprowadził napastnika Conora Davisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Markowi McGinleyowi z drużyny gospodarzy. Była to 87. minuta spotkania.

Derry City
87′ Mark Anthony McGinley
Peter Cherrie
 66′ Harry Ascroft
Jamie McDonagh
64′ Mark Anthony Timlin
Gregory Sloggett
83′ Raffaele Cretaro
Junior Ogedi-Uzokwe76′
90′ Mikey Place
Grant Gillespie
83′ Shaun Doherty
Jack Malone
Stephen Doherty
Conor Florin Davis81′
64′ Tony McNamee
Michael McCrudden76′
90′ Liam Walsh
Eoghan Stokes76′

Przewaga zespołu Derry City w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Finn Harps wręczył jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.