Liga irlandzka - 26. kolejka Premier Division: Waterford FC - Finn Harps FC 0-1 (0-0)

19 lipca na Waterford Regional Sports Centre odbyło się starcie 26. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami Waterford FC i Finn Harps. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Finn Harps 1-0. Na stadionie zasiadło 1 387 widzów.

26. kolejka Irlandia - Premier Division
2019-07-19 21:00 | Stadion: Waterford Regional Sports Centre | Widzów: 1387 | Arbiter: R. Hennessy
Waterford FC
Finn Harps FC
0
1
M. Place 80'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 44 pojedynki drużyna Finn Harps wygrała 17 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 10 remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Waterford FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 42. minucie sędzia wręczył kartkę Raffaele Cretarowi z jedenastki gości.

W 51. minucie kartkę dostał Dean O'Halloran, piłkarz gospodarzy. W 62. minucie za Deana O'Hallorana wszedł Dean Walsh.

W 66. minucie Mark Timlin został zmieniony przez Caolana McAleera, co miało wzmocnić zespół Finn Harps. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Corego Galvina na Williama Fitzgeralda. W 77. minucie kartką został ukarany Caolan McAleer, zawodnik Finn Harps.

Jedyną bramkę meczu dla Finn Harps zdobył z rzutu karnego Mikey Place w 80. minucie. Kibice Waterford FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Karolisa Chvedukasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Shane Duggan.

W samej końcówce meczu w jedenastce Finn Harps doszło do zmiany. Niall Logue wszedł za Harry'ego Ascrofta. Chwilę później trener Finn Harps postanowił skorzystać ze swojego jokera. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku na plac gry wszedł Tony McNamee, a murawę opuścił Mikey Place.

Keith Cowan
83′ Shane Duggan
Daniel O'Reilly
75′ Cory Galvin
Mark Russell
Thomas Holland
Sam Todd
Jonathan Lunney
Gareth Harkin
51′ 62′ Dean O'Halloran
Colm Deasy
83′ Karolis Chvedukas
Niall Logue89′
75′ William Fitzgerald
Joshua Smith
62′ Dean Walsh
Caolan McAleer66′ 77′
Colm Whelan
Tony McNamee90′

Drużyna Waterford FC miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Finn Harps przyznał dwie.