Liga irlandzka - 26. kolejka Premier Division: Shamrock Rovers - A.F.C. Dublin 7-0 (4-0)

21 lipca na Tallaght Stadium w Dublinie odbył się mecz 26. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami Shamrock Rovers i A.F.C. Dublin. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Shamrock Rovers 7-0. Na stadionie zasiadło 1 523 widzów.

26. kolejka Irlandia - Premier Division
2019-07-21 17:00 | Stadion: Tallaght Stadium | Widzów: 1523 | Arbiter: B. Connolly
A. Greene 58',76'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 61 starć drużyna Shamrock Rovers wygrała 32 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 20 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Graham Cummins wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shamrock Rovers, zdobywając bramkę w 13. minucie meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Shamrock Rovers w 19. minucie spotkania, gdy Daniel Carr strzelił drugiego gola.

W 21. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Daniel Carr z Shamrock Rovers.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Jack Byrne.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Shamrock Rovers wyszła w zmienionym składzie, za Ethana Boyle'a, Grahama Cumminsa weszli Eric Abulu, Aaron Greene. Także drużyna A.F.C. Dublin wyszła w zmienionym składzie, za Yousefa Mahdego wszedł Danu Bishop.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu wynik na 5-0 podwyższył Aaron McEneff. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Shamrock Rovers w 58. minucie spotkania, gdy Aaron Greene zdobył szóstą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 59. minucie za Jacka Byrne'a wszedł Thomas Oluwya.

W 76. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Aaron Greene z Shamrock Rovers. Jedyną kartkę w meczu dostał Jack Ryan z A.F.C. Dublin. Była to 81. minuta spotkania.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 7-0.

Gavin Sheridan
46′ Ethan Boyle
Mark Dignam
Lee Grace
Harry McEvoy
Roberto Lopes
Daniel Tobin
 23′ 59′ Jack Byrne
Paul Doyle
Brandon Kavanagh
Evan Farrell
 47′ Aaron McEneff
Dara Keane65′
Gary O'Neill
Jack Keaney
Dylan Billy Watts
Richie O’Farrell75′
 19′, 21′ Daniel Carr
Yousef Mahdy46′
 13′ 46′ Graham Rickard Cummins
Jason McClelland
Leon Maurice Pöhls
Tom Bernard Murphy
46′ Eric Abulu
Danu Kinsella Bishop46′
46′  58′, 76′ Aaron Greene

59′ Thomas Oluwa

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom A.F.C. Dublin pokazał jedną żółtą.