Liga irlandzka - 24. kolejka Premier Division: Derry City FC - Dundalk FC 2-2 (1-0)

W meczu 24. kolejki irlandzkiej Premier Division, który rozegrany został 5 lipca, zespół Derry City zremisował z Dundalk 2-2 (1-0). Mecz na The Ryan McBride Brandywell Stadium obejrzało 3 000 widzów.

24. kolejka Irlandia - Premier Division
2019-07-05 20:45 | Stadion: The Ryan McBride Brandywell Stadium | Widzów: 3000 | Arbiter: P. McLoughlin
P. Hoban 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 54 razy. Jedenastka Dundalk wygrała aż 28 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko 13.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Jamie McDonagh, piłkarz Derry City.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Derry City w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie bramkę zdobył David Parkhouse. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia wręczył kartkę Deanowi Jarvisowi z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Derry City.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Ciaronowi Harkinowi z Derry City. Była to 54. minuta spotkania.

Drużyna Dundalk wyrównała wynik meczu. W 57. minucie bramkę wyrównującą zdobył Georgie Kelly. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 63. minucie Darren McCauley został zmieniony przez Darrena Cole'a. Chwilę później trener Dundalk postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Robbiego Bensona. Na boisko wszedł Jamie McGrath, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Georgie Kelly został zmieniony przez Patricka Hobana, a za Johna Mountneya wszedł na boisko Daniel Kelly, co miało wzmocnić jedenastkę Dundalk. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Parkhouse'a na Conora Davisa oraz Barry'ego McNameego na Gerarda Brunę.

Zespół gospodarzy długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 33 minuty, jednak drużyna Dundalk doprowadziła do remisu. Gola strzelił Patrick Hoban.

Jedenastka gospodarzy nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W piątej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Junior Ogedi-Uzokwe.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Seán Gannon
54′ Ciaron Harkin
Dean Jarvis44′
63′ Darren McCauley
Robbie Benson68′
10′ Jamie McDonagh
Patrick McEleney
82′ Barry McNamee
John Mountney77′
Gregory Sloggett
Chris Shields
 90′ Junior Ogedi-Uzokwe
Michael Duffy
 40′ 72′ David Parkhouse
Georgie Kelly  57′ 68′
Nathan James Gartside
Aaron McCarey
63′ Darren Cole
Cameron Dummigan
Mark Thomas McChrystal
Brian Gartland
82′ Gerardo Alfredo Bruna Blanco
Dane Massey
Adrian Delap
Daniel Kelly77′
72′ Conor Florin Davis
Jamie McGrath68′
Eoghan Stokes
Patrick James Hoban68′  90′

Zawodnicy Derry City obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.