Liga irlandzka - 23. kolejka Premier Division: St. Patrick's - Shamrock Rovers 0-2 (0-1)

1 lipca na Richmond Park w Dublinie odbył się pojedynek 23. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami St. Patrick's i Shamrock Rovers. Mecz zakończył się zwycięstwem Shamrock Rovers 2-0. Na stadionie zasiadło 2 319 widzów.

S. Kavanagh 50'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 93 starcia drużyna St. Patrick's wygrała 38 razy i zanotowała 31 porażek oraz 24 remisy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 27. minucie Conor Clifford został zmieniony przez Rhysa McCabe'a.

W 32. minucie arbiter pokazał kartkę Jake'owi Walkerowi z drużyny gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez zespół Shamrock Rovers w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Greg Bolger.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Shamrock Rovers.

Drugą połowę drużyna St. Patrick's rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jake'a Walkera wszedł Dean Clarke. Także zespół Shamrock Rovers rozpoczął w zmienionym składzie, za Daniela Carra wszedł Aaron Greene.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Shamrock Rovers w 50. minucie spotkania, gdy Sean Kavanagh strzelił drugiego gola. W 64. minucie kartkę dostał Chris Forrester, piłkarz gospodarzy.

Chwilę później trener St. Patrick's postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Chrisa Forrestera. Na boisko wszedł James Doona, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Grega Bolgera z Shamrock Rovers, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu Jamesa Doonę z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Joseph Martin O'Brien
27′ Conor Paul Clifford
Gregory Bolger  45′ 72′
Cian Coleman
Jack Byrne
64′ 67′ Chris Forrester
Trevor Clarke
Jamie Lennon
Ronan Michael Finn77′
Mikey Drennan
Dylan Billy Watts84′
32′ 46′ Jake Walker
Daniel Carr46′
Barry Murphy
Leon Maurice Pöhls
Paul Cleary
Ethan Boyle
67′ 90′ James Doona
James Furlong
Darragh Markey
Brandon Kavanagh77′
27′ Rhys McCabe
Aaron Greene46′
46′ Dean Clarke
Thomas Oluwa84′
Gary Shaw

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.