Liga irlandzka - 23. kolejka Premier Division: Sligo FC - A.F.C. Dublin 5-1 (3-1)

1 lipca odbyło się starcie 23. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami Sligo FC i A.F.C. Dublin. Mecz zakończył się zwycięstwem Sligo FC 5-1.

23. kolejka Irlandia - Premier Division
2019-07-01 20:45 | Stadion: The Showgrounds | Widzów: 1457 | Arbiter: D. McGraith
L. Scales 9'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 46 pojedynków zespół Sligo FC wygrał 24 razy i zanotował 16 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Liam Scales.

Zespół Sligo FC nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 21. minucie John Dunleavy wyrównał wynik meczu.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Ronan Coughlin.

Jedenastka A.F.C. Dublin ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 3-1 strzelił po raz drugi w ostatniej minucie pierwszej połowy Ronan Coughlin.

Na drugą połowę zespół A.F.C. Dublin wyszedł w zmienionym składzie, za Josha Collinsa wszedł Luke Boore.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sligo FC w 50. minucie spotkania, gdy Romeo Parkes zdobył czwartą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 52. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Ronan Coughlin z Sligo FC. W 53. minucie John Dunleavy został zmieniony przez Nialla Morahana.

Między 58. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sligo FC: Ronan Coughlin, John Russell, na ich miejsce weszli: Brian Morley, John Mahon. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Tobina, Yousefa Mahdego zajęli: Harry Mcevoy, Hugh Torfeldt. W 90. minucie arbiter pokazał kartkę Hughowi Torfeldtowi, piłkarzowi A.F.C. Dublin. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 5-1.

Mark Dignam
 21′ 53′ John Dunleavy
Liam Scales  9′
Dante Roger David Leverock
Daniel Tobin86′
David Cawley
Paul Doyle
70′ John Russell
Evan Farrell
Kristopher Twardek
Richie O’Farrell
 22′, 45′, 52′ 58′ Ronan Liam Coughlan
Danu Kinsella Bishop
Ronan Murray
Yousef Mahdy86′
 50′ Romeo Parkes
Jason McClelland
Luke McNicholas
Tom Bernard Murphy
Scott Lynch
Luke Boore46′
70′ John Mahon
Harry McEvoy86′
Jack Keaney
Hugh Torfeldt86′ 90′
Liam Kerrigan

53′ Niall Morahan

58′ Brian Morley

Sędzia nie ukarał zawodników Sligo FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.