Liga irlandzka - 22. kolejka Premier Division: Waterford FC - Bohemian Dublin 1-2 (1-1)

28 czerwca na Waterford Regional Sports Centre odbyło się spotkanie 22. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami Waterford FC i Bohemianu Dublin. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Bohemianu Dublin 2-1. Na stadionie zasiadło 1 523 widzów.

22. kolejka Irlandia - Premier Division
2019-06-28 20:45 | Stadion: Waterford Regional Sports Centre | Widzów: 1523 | Arbiter: P. McLoughlin
M. Barker 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 starć jedenastka Bohemianu Dublin wygrała 11 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 22. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Waterford FC Rory Feely.

W 37. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Bohemianu Dublin Michael Barker. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Karolisowi Chvedukasowi z Waterford FC. Była to 41. minuta meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Waterford FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Cory Galvin, a murawę opuścił John Martin. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia wręczył kartkę Rory'emu Feely'emu z drużyny gospodarzy.

W 73. minucie Keith Ward został zastąpiony przez Ryana Graydona. W tej samej minucie w zespole Bohemianu Dublin doszło do zmiany. Scott Allardice wszedł za Conora Levingstona. W 82. minucie kartkę dostał Michael Barker, piłkarz Bohemianu Dublin.

Chwilę później trener Bohemianu Dublin postanowił wzmocnić formację obronną i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Patricka Kirka. Na boisko wszedł Darragh Leahy, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce Waterford FC doszło do zmiany. Shane Griffin wszedł za Karolisa Chvedukasa.

Dopiero w drugiej połowie Michael Barker wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bohemianu Dublin, zdobywając kolejną bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku starcia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Patrick Kirk84′
41′ 87′ Karolis Chvedukas
Derek Pender
Shane Duggan
Keith Buckley
22′ (samob.) 68′ Rory Feely
Conor Levingston73′
Bastien Héry
Daniel Mandroiu
Jonathan Lunney
Luke Wade Slater
64′ John Martin
Andy Lyons
64′ Cory Galvin
Robert McCourt
87′ Shane Griffin
Scott Allardice73′
Regix Madika
Ryan Graydon73′
Daryl Walsh
Sam Byrne

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Waterford FC w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.