Liga irlandzka - 22. kolejka Premier Division: Shamrock Rovers FC - Dundalk FC 0-1 (0-0)

28 czerwca na Tallaght Stadium w Dublinie odbył się pojedynek 22. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami Shamrock Rovers i Dundalk. Mecz zakończył się zwycięstwem Dundalk 1-0. Na stadionie zasiadło 5 015 widzów.

22. kolejka Irlandia - Premier Division
2019-06-28 21:00 | Stadion: Tallaght Stadium | Widzów: 5015 | Arbiter: R. Harvey
Shamrock Rovers FC
Dundalk FC
0
1
S. Gannon 73'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 71 starć zespół Shamrock Rovers wygrał 25 razy i zanotował 24 porażki oraz 22 remisy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 13. a 25. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Shamrock Rovers i jedną drużynie przeciwnej.

W 61. minucie sędzia pokazał kartkę Gary'emu Rogersowi, piłkarzowi gości. Chwilę później trener Dundalk postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Seana Murraya. Na boisko wszedł Jamie McGrath, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Chrisowi Shieldsowi z zespołu gości. W 72. minucie Daniel Carr został zmieniony przez Aarona Greene'a.

Jedynego gola meczu strzelił Sean Gannon dla drużyny Dundalk. Bramka padła w tej samej minucie. Trener Shamrock Rovers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Brandona Kavanagha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Dylan Watts.

Patrick McEleney
25′ Jack Byrne
John Mountney21′ 79′
13′ Trevor Clarke
Sean Michael Murray64′
Ronan Michael Finn
Chris Shields69′
76′ Dylan Billy Watts
Michael Duffy
72′ Daniel Carr
Dylan Hand
76′ Brandon Kavanagh
Robbie Benson79′
72′ Aaron Greene
Daniel Kelly
Thomas Oluwa
Jamie McGrath64′
Orhan Vojic
Georgie Kelly86′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia wręczył dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Dundalk przyznał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna Dundalk w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.