Liga irlandzka - 22. kolejka Premier Division: Cork City Football Club - Derry City FC 1-4 (0-3)

28 czerwca na Turner's Cross odbył się mecz 22. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami Cork City i Derry City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Derry City 4-1. Na stadionie zasiadło 2 302 widzów.

22. kolejka Irlandia - Premier Division
2019-06-28 20:45 | Stadion: Turner's Cross | Widzów: 2302 | Arbiter: R. Hennessy
J. Ogedi-Uzokwe 27',30',66'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 86 starć drużyna Cork City wygrała 36 razy i zanotowała 24 porażki oraz 26 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Derry City w 11. minucie spotkania, gdy David Parkhouse strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Derry City w 27. minucie spotkania, gdy Junior Ogedi-Uzokwe zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 30. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Conora McCormacka, zawodnika Cork City.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W tej samej minucie Junior Ogedi-Uzokwe po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-3.

W 34. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Daire'owi O'Connorowi z Cork City. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Cork City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Daragh Rainsford, a murawę opuścił Gearóid Morrissey. W 57. minucie James Tilley zastąpił Ronana Hurleya.

W 58. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Daire O'Connor osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 34. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Junior Ogedi-Uzokwe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Derry City, strzelając kolejnego gola w 66. minucie starcia. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Derry City doszło do zmiany. Jack Malone wszedł za Gerarda Brunę.

Kibice Derry City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Eoghana Stokesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Junior Ogedi-Uzokwe. W 79. minucie w zespole Derry City doszło do zmiany. Shane Mcnamee wszedł za Barry'ego McNameego.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Graham Cummins.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Cork City doszło do zmiany. Garry Comerford wszedł za Garry'ego Buckleya. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-4.

Gerardo Alfredo Bruna Blanco71′
90′ Garry Buckley
Ciaron Harkin
30′ Conor McCormack
Jamie McDonagh
46′ Gearóid Morrissey
Barry McNamee79′
34′ 58′ Daire O'Connor
Gregory Sloggett
 87′ Graham Rickard Cummins
Junior Ogedi-Uzokwe  27′ (k.), 30′, 66′ 71′
57′ James Tilley
David Parkhouse  11′
Tadhg Ryan
Nathan James Gartside
Alan John Bennett
Brendan Barr
57′ Ronan Hurley
Adrian Delap
Gary Boylan
Jack Malone71′
Alec Byrne
Ronan McKinley
90′ Garry Comerford
Shane McNamee79′
46′ Daragh Rainsford
Eoghan Stokes71′

Sędzia nie ukarał zawodników Derry City żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte i jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy poniedziałek drużyna Derry City zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Bohemian Dublin. Tego samego dnia Finn Harps FC będzie rywalem zespołu Cork City w meczu, który odbędzie się w Ballybofey.