Liga irlandzka - 22. kolejka Premier Division: A.F.C. Dublin - St. Patrick's 0-1 (0-1)

W spotkaniu 22. kolejki irlandzkiej Premier Division, które rozegrane zostało 28 czerwca, zespół A.F.C. Dublin przegrał ze St. Patrick's 0-1 (0-1).

K. Toner 31'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 63 razy. Jedenastka St. Patrick's wygrała aż 26 razy, zremisowała 27, a przegrała tylko 10.

Od pierwszych minut drużyna St. Patrick's zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki A.F.C. Dublin była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Kevin Toner wywołał eksplozję radości wśród kibiców St. Patrick's, zdobywając bramkę w 31. minucie meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny St. Patrick's.

Kibice St. Patrick's nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gary'ego Shawa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jake Walker. W 74. minucie za Ciana Colemana wszedł Conor Clifford.

W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Liama Scalesa z A.F.C. Dublin, a w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia Gary'ego Shawa z drużyny przeciwnej. W 81. minucie Chris Forrester został zmieniony przez Darragha Markeya, co miało wzmocnić drużynę St. Patrick's. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Seana McDonalda na Luke'a Boore'a oraz Yousefa Mahdego na Danu Bishopa. W drugiej połowie nie padły gole.

Lee Desmond
76′ Liam Scales
Chris Forrester81′
84′ Yousef Mahdy
Jamie Lennon
Jason McClelland
Mikey Drennan
81′ Sean McDonald
Jake Walker72′
Gavin Sheridan
Barry Murphy
81′ Luke Boore
Conor Paul Clifford74′
Darragh Corcoran
James Doona
84′ Danu Kinsella Bishop
Darragh Markey81′

Rhys McCabe

Dean Clarke

Gary Shaw72′ 90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka St. Patrick's w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.