Liga irlandzka - 20. kolejka Premier Division: A.F.C. Dublin - Bohemian Dublin 1-0 (1-0)

W spotkaniu 20. kolejki irlandzkiej Premier Division, które rozegrane zostało 15 lipca, zespół A.F.C. Dublin zwyciężył z Bohemianem Dublin 1-0 (1-0). Mecz na UCD Bowl obejrzało 1 352 widzów.

Y. Mahdy 8'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 63 starcia jedenastka Bohemianu Dublin wygrała 40 razy i zanotowała 11 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Yousef Mahdy dla jedenastki A.F.C. Dublin. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu A.F.C. Dublin.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę obejrzał Daniel Tobin z A.F.C. Dublin. W 56. minucie Robert McCourt zastąpił Conora Levingstona.

Trener Bohemianu Dublin postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Kevina Devaneya i na pole gry wprowadził napastnika Ryana Swana, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Od 58. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. W 67. minucie Danu Bishop został zmieniony przez Darę Keane, co miało wzmocnić jedenastkę A.F.C. Dublin. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Barkera na Dawsona Devoya w 79. minucie.

McClelland
90′ Conor Kearns
James Talbot
Mark Dignam
Michael Barker58′ 79′
Harry McEvoy
James Finnerty90′
50′ Daniel Tobin
Darragh John Leahy
67′ Paul Doyle
Robert McCourt56′
82′ Evan Farrell
Derek Pender
Jack Keaney
Keith Buckley
Richie O’Farrell
Kevin Devaney57′
67′ Danu Kinsella Bishop
Daniel Mandroiu
 8′ Yousef Mahdy
Conor Levingston56′
67′ Dara Keane
Ryan Swan57′
Jack Ryan
Dawson Devoy79′

Przewaga zespołu Bohemianu Dublin w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Bohemianu Dublin wręczył dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast drużyna Bohemianu Dublin w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.