Liga irlandzka - 2. kolejka Premier Division: Waterford FC - Bohemian Dublin 0-2 (0-2)

W spotkaniu 2. kolejki irlandzkiej Premier Division, które rozegrane zostało 21 lutego, jedenastka Waterford FC przegrała z Bohemianem Dublin 0-2 (0-2). Mecz na Waterford Regional Sports Centre obejrzało 2 419 widzów.

2. kolejka Irlandia - Premier Division
2020-02-21 20:45 | Stadion: Waterford Regional Sports Centre | Widzów: 2419 | Arbiter: P. McLoughlin
D. Mandroiu 45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 starcia zespół Bohemianu Dublin wygrał 12 razy i zanotował 10 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. W 42. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Waterford FC Sam Bone.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Michaelowi O'Connorowi z zespołu gospodarzy. Była to 45. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bohemianu Dublin w 45. minucie spotkania, gdy Daniel Mandroiu strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

W 55. minucie arbiter przyznał kartkę Robertowi McCourtowi z Waterford FC. W 59. minucie za Tyreke'a Wilsona wszedł William Longbottom.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Bohemian Dublin: Michaelowi Barkerowi w 67. i Danielowi Mandroiu w 87. minucie. Od 71 minuty boisko opuścili zawodnicy Bohemianu Dublin: Glen McAuley, Keith Ward, Daniel Mandroiu, na ich miejsce weszli: Daniel Grant, Andre Wright, Ross Tierney. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Scotta Allardice'a, Alistaira Coote'a zajęli: Shane Griffin, Graham Cummins.

Stephen McGuinness
42′ (samob.) Sam Bone
Michael Barker67′
55′ Robert McCourt
Anthony Breslin
Kevin O'Connor
Dan Casey
Akinwale Joseph Odimayo
Rob Cornwall
59′ Tyreke Wilson
Keith Buckley
71′ Scott Allardice
Jonathan Lunney
Andre Maurice Keith Burley
Daniel Mandroiu  45′ (k.) 87′ 90′
81′ Alistair Coote
Kristopher Twardek
45′ Michael O’Connor
Dawson Devoy
71′ Shane Griffin
Conor Levingston
59′ William Radley Longbottom
Daniel Grant73′
John Martin
Ross Tierney90′
81′ Graham Rickard Cummins
Andre Wright83′

Jedenastka Bohemianu Dublin zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.