Liga irlandzka - 19. kolejka Premier Division: Dundalk FC - Sligo Rovers FC 4-0 (1-0)

W spotkaniu 19. kolejki irlandzkiej Premier Division, które rozegrane zostało 31 maja, zespół Dundalk wysoko wygrał z Sligo FC 4-0 (1-0). Mecz na Oriel Park obejrzało 2 136 widzów.

P. Hoban 62'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 70 pojedynków jedenastka Dundalk wygrała 29 razy i zanotowała 25 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dundalk w drugiej minucie spotkania, gdy John Mountney zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Kristopher Twardek z Sligo FC. Była to 38. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dundalk.

Drugą połowę drużyna Sligo FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sama Warde'a wszedł Niall Morahan. W 57. minucie arbiter wręczył kartkę Deanowi Jarvisowi z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dundalk w 62. minucie spotkania, gdy Patrick Hoban strzelił z karnego drugiego gola. To już jedenaste trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 65. minucie sędzia ukarał kartką Davida Cawleya, zawodnika Sligo FC. W tej samej minucie za Jordana Floresa wszedł Dane Massey.

Niedługo później John Mountney wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dundalk, zdobywając kolejną bramkę w 69. minucie spotkania. Po chwili trener Dundalk postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Georgie Kelly, a murawę opuścił Patrick McEleney.

W 80. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił John Mountney z Dundalk. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Kyle Callan-McFadden z Sligo FC.

W 81. minucie Liam Kerrigan został zmieniony przez Briana Morleya, co miało wzmocnić jedenastkę Sligo FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Johna Mountneya na Daniela Kellego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

John Mahon
57′ Dean Jarvis
David Cawley65′
65′ Jordan Michael Flores
Daryl Fordyce
75′ Patrick McEleney
Liam Kerrigan81′
 2′, 69′, 80′ (k.) 82′ John Mountney
Kristopher Twardek38′
Chris Shields
Sam Warde46′
Michael Duffy
Ronan Liam Coughlan
 62′ (k.) Patrick James Hoban
Jack Keaney
65′ Dane Massey
Niall Morahan46′
82′ Daniel Kelly
John Russell
75′ Georgie Kelly
Ronan Murray
Lido Lotefa
Brian Morley81′

Zespół Dundalk zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał pięć celnych strzałów.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Sligo FC w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.