Liga irlandzka - 19. kolejka Premier Division: Derry City - A.F.C. Dublin 0-0

12 lipca na The Ryan McBride Brandywell Stadium odbył się mecz 19. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami Derry City i A.F.C. Dublin. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 1 500 widzów.

19. kolejka Irlandia - Premier Division
2019-07-12 20:45 | Stadion: The Ryan McBride Brandywell Stadium | Widzów: 1500 | Arbiter: J. McLoughlin
Derry City FC
University College Dublin FC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 61 spotkań zespół Derry City wygrał 30 razy i zanotował 16 porażek oraz 15 remisów.

Od pierwszych minut drużyna A.F.C. Dublin zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Derry City była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 60. minucie Darren McCauley zastąpił Adriana Delapa. W 65. minucie w zespole A.F.C. Dublin doszło do zmiany. Dara Keane wszedł za Danu Bishopa.

Trener Derry City postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Ciarona Harkina i na pole gry wprowadził napastnika Eoghana Stokesa, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Darrena Cole'a z Derry City, a w 89. minucie Paula Doyle'a z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener A.F.C. Dublin postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Yousefa Mahdego wszedł Daniel Mullen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie A.F.C. Dublin utrzymać remis.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Conora Kearnsa, piłkarza gości.

Conor Kearns90′
79′ Darren Cole
Evan Farrell
72′ Ciaron Harkin
Jack Keaney
60′ Darren McCauley
Isaac Akinsete
60′ Adrian Delap
Dara Keane65′
72′ Eoghan Stokes
Jack Ryan

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Jedenastka A.F.C. Dublin w drugiej połowie także wymieniła dwóch zawodników.

Już w najbliższy poniedziałek zespół A.F.C. Dublin zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie Bohemian Dublin. Natomiast 19 lipca Sligo Rovers FC zagra z drużyną Derry City na jej terenie.