Liga irlandzka - 17. kolejka Premier Division: Sligo Rovers FC - Derry City FC 0-0

18 maja na The Showgrounds odbył się pojedynek 17. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami Sligo FC i Derry City. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 2 189 widzów.

17. kolejka Irlandia - Premier Division
2019-05-18 20:45 | Stadion: The Showgrounds | Widzów: 2189 | Arbiter: D. McGraith
Sligo Rovers FC
Derry City FC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 69 meczów zespół Sligo FC wygrał 27 razy i zanotował 22 porażki oraz 20 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 45. minucie Kristopher Twardek został zmieniony przez Ronana Murraya.

A kibice Derry City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gerarda Brunę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Eoghan Stokes. Na sześć minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Derry City doszło do zmiany. Adrian Delap wszedł za Barry'ego McNameego.

Trener Sligo FC postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Nialla Morahana i na pole gry wprowadził napastnika Daryla Fordyce'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w czwartej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Derry City: Ciaránowi Collowi i Davidowi Parkhouse'owi.

Barry McNamee84′
89′ Niall Morahan
Gregory Sloggett
45′ Kristopher Twardek
Joshua Kerr
89′ Daryl Fordyce
Shane McNamee
45′ Ronan Murray
Gianni Seraf

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników Sligo FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy dokonał dwóch zmian. Drużyna Derry City w drugiej połowie także wymieniła dwóch graczy.