Liga irlandzka - 15. kolejka Premier League: St. Patrick's Dublin - Waterford FC 0-3 (0-0)

3 maja na Richmond Park w Dublinie odbył się pojedynek 15. kolejki irlandzkiej Premier League pomiędzy drużynami St. Patrick's i Waterford FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Waterford FC 3-0. Na stadionie stawiło się 1 397 widzów.

A. Drinan 89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Drużyna St. Patrick's wygrała aż 16 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko 10.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Waterford FC: Johnowi Martinowi w 12. i Georgiemu Poyntonowi w 25. minucie.

W 57. minucie John Martin został zmieniony przez Karolisa Chvedukasa. Chwilę później trener Waterford FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Ismahil Akinade, a murawę opuścił Aaron Simpson. Ismahil Akinade spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach.

A kibice St. Patrick's nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gary'ego Shawa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Chris Forrester.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Waterford FC w 63. minucie spotkania, gdy Ismahil Akinade strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Waterford FC, strzelając kolejnego gola. W 69. minucie na listę strzelców wpisał się Zachary Elbouzedi.

Niedługo później Aaron Drinan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Waterford FC, zdobywając kolejną bramkę w 89. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W doliczonym czasie gry w drużynie Waterford FC doszło do zmiany. Scott Twine wszedł za Corego Galvina. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Matthew Connor
80′ Ian Bermingham
Cory Galvin90′
61′ Chris Forrester
Jonathan Lunney
Jamie Lennon
Georgie Poynton25′
70′ Darragh Markey
Shane Griffin
70′ James Doona
Scott Twine90′
61′ Gary Shaw
Daryl Walsh
80′ Jake Walker
Ismahil Akinade61′  63′

Sędzia nie ukarał zawodników St. Patrick's żadną kartką, natomiast piłkarzom gości wręczył dwie żółte.

10 maja jedenastka St. Patrick's rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Derry City FC. Natomiast 11 maja Sligo Rovers FC zagra z jedenastką Waterford FC na jej terenie.