Liga irlandzka - 15. kolejka Premier League: Finn Harps - A.F.C. Dublin 3-0 (1-0)

3 maja w Ballybofey odbył się mecz 15. kolejki irlandzkiej Premier League pomiędzy drużynami Finn Harps i A.F.C. Dublin. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Finn Harps 3-0.

N. Boyle 46'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 starć zespół A.F.C. Dublin wygrał 15 razy i zanotował 10 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Caolan McAleer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Finn Harps , zdobywając bramkę w 18. minucie meczu.

W 20. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Neila Farrugię z A.F.C. Dublin, a w 39. minucie Caolana McAleera z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Finn Harps.

Drugą połowę jedenastka Finn Harps rozpoczęła w zmienionym składzie, za Seana Boyda wszedł Raffaele Cretaro.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Finn Harps, strzelając kolejnego gola. W 46. minucie wynik na 2-0 podwyższył Nathan Boyle. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 57. minucie kartką został ukarany Sam Todd, zawodnik gospodarzy. W 60. minucie w drużynie Finn Harps doszło do zmiany. Niall Logue wszedł za Marka Russella. W 66. minucie Mark Dignam został zmieniony przez Kevina Coffeya.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Finn Harps w 66. minucie spotkania, gdy Caolan McAleer strzelił trzeciego gola. Po chwili trener A.F.C. Dublin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Sean McDonald, a murawę opuścił Conor Davis.

A kibice Finn Harps nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mikeya Place'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Caolan McAleer. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał John Kavanagh z Finn Harps. W 84. minucie w drużynie A.F.C. Dublin doszło do zmiany. Jason McClelland wszedł za Richie O'Farrella.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Josh Collins
79′ John Kavanagh
Mark Dignam66′
Daniel O'Reilly
Liam Scales
60′ Mark Russell
Daniel Tobin
57′ Sam Todd
Paul Doyle
Mark Coyle
Neil Farrugia20′
 18′, 66′ 39′ 77′ Caolan McAleer
Richie O’Farrell84′
Tony McNamee
Gary O'Neill
45′ Sean Boyd
Conor Florin Davis75′
 46′ Nathan Boyle
Darragh Corcoran
60′ Niall Logue
Kevin Coffey66′
Michael Gallagher
Evan Farrell
45′ Raffaele Cretaro
Jason McClelland84′
77′ Mikey Place
Sean McDonald75′

Jedenastka Finn Harps zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów. Przewaga drużyny A.F.C. Dublin w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Finn Harps, a piłkarzom gości wręczył jedną.