Liga irlandzka - 15. kolejka Premier Division: Sligo Rovers FC - Derry City FC 1-0 (0-0)

29 września na The Showgrounds odbyło się spotkanie 15. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami Sligo FC i Derry City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sligo FC 1-0.

R. De Vries 87'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 73 mecze drużyna Sligo FC wygrała 28 razy i zanotowała 24 porażki oraz 21 remisów.

Od pierwszych minut zespół Derry City zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Sligo FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 24. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Teemu Penninkangas z drużyny gospodarzy. W 60. minucie Jack Malone został zastąpiony przez Stephena Mallona.

W 73. minucie James Akintunde został zmieniony przez Ibrahima Meite'a, co miało wzmocnić zespół Derry City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Regana Donelona na Aleksa Coopera. Niedługo później trener Derry City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Ciaron Harkin, a murawę opuścił Jake Dunwoody. W tej samej minucie trener Sligo FC postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Jesse'a Deversa wszedł Lewis Banks, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sligo FC w 87. minucie spotkania, gdy Ryan De Vries zdobył pierwszą bramkę.

Peter Cherrie
80′ Regan Donelon
Darren Cole45′
50′ Teemu Penninkangas
Ciarán Coll43′
Garry Buckley
Cameron McJannett
Niall Morahan
Eoin Toal
24′ Darragh Noone
Jake Dunwoody84′
Will Seymore
Adam Hammill
Ronan Liam Coughlan
Jack Malone60′
 87′ Ryan De Vries
Conor McCormack
84′ Jesse Devers
James Akintunde73′
Junior Ogedi-Uzokwe
Walter Capango Figueira
Luke McNicholas
Nathan James Gartside
84′ Lewis Banks
Colm Horgan
80′ Alex Cooper