Liga irlandzka - 14. kolejka Premier League: Cork City Football Club - Finn Harps FC 1-1 (0-0)

29 kwietnia na Turner's Cross odbyło się starcie 14. kolejki irlandzkiej Premier League pomiędzy drużynami Cork City i Finn Harps. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Mecz obejrzało 1 612 widzów.

14. kolejka Irlandia - Premier Division
2019-04-29 20:45 | Stadion: Turner's Cross | Widzów: 1612 | Arbiter: R. Hennessy
Cork City Football Club
Finn Harps FC
1
1
K. O'Connor 49'
K. Cowan 76'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 spotkań drużyna Cork City wygrała 28 razy i zanotowała trzy porażki oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Garry'ego Buckleya z Cork City, a w 27. minucie Caolana McAleera z drużyny przeciwnej.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Jacobowi Borgowi z Finn Harps.

Na początku drugiej połowy to piłkarze Cork City otworzyli wynik. W 49. minucie bramkę zdobył Kevin O'Connor.

W 52. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Keitha Cowana z Finn Harps, a w 61. minucie Karla Shepparda z drużyny przeciwnej. W 69. minucie Kevin O'Connor został zastąpiony przez Daire'a O'Connora. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Finn Harps doszło do zmiany. Tony McNamee wszedł za Jacoba Borga.

Trener Finn Harps postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Caolana McAleera i na pole gry wprowadził napastnika Raffaele Cretara, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 74. minucie kartką został ukarany Sean Boyd, zawodnik gości. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie Cork City doszło do zmiany. Alan Bennett wszedł za Colma Horgana.

Piłkarze Finn Harps odpowiedzieli strzeleniem gola. W 76. minucie bramkę wyrównującą zdobył Keith Cowan.

W 79. minucie Pierce Phillips został zmieniony przez Daragha Rainsforda, co miało wzmocnić zespół Cork City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nathana Boyle'a na Harry'ego Ascrofta. W 81. minucie arbiter ukarał kartką Nathana Boyle'a, zawodnika Finn Harps. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Jacob Dominico Borg48′ 73′
75′ Colm Horgan
Keith Cowan  76′ 52′
Conor McCarthy
Niall Logue
Sean McLoughlin
Mark Russell
 49′ 69′ Kevin O'Connor
Sam Todd
12′ Garry Buckley
Michael Gallagher
79′ Pierce Phillips
Caolan McAleer27′ 73′
Graham Cummins
Sean Boyd74′
61′ Karl Sheppard
Nathan Boyle81′ 89′
James Tilley
Mark Coyle
Tadhg Ryan
Joe Boyle
75′ Alan Bennett
Raffaele Cretaro73′
69′ Daire O'Connor
Mikey Place
79′ Daragh Rainsford
Liam Walsh

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości, natomiast w drugiej cztery. Zawodnicy Cork City otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek zespół Cork City będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego rywalem będzie Bohemian Dublin. Tego samego dnia University College Dublin FC zagra z drużyną Finn Harps na jej terenie.