Liga irlandzka - 14. kolejka Premier League: A.F.C. Dublin - Sligo FC 0-2 (0-0)

W spotkaniu 14. kolejki irlandzkiej Premier League, które rozegrane zostało 29 kwietnia, drużyna A.F.C. Dublin przegrała z Sligo FC 0-2 (0-0). Mecz na UCD Bowl obejrzało 465 widzów.

D. Cawley 80'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 45 pojedynków zespół Sligo FC wygrał 23 razy i zanotował 16 porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 12. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Sligo FC.

Wysiłki podejmowane przez zespół Sligo FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Dante Leverock.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Ronan Coughlin z jedenastki gości. Była to 55. minuta spotkania. W 57. minucie Ronan Coughlin został zastąpiony przez Ronana Murraya. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole A.F.C. Dublin doszło do zmiany. Gary O'Neil wszedł za Timothy'ego Molloya.

Trener A.F.C. Dublin wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yousefa Mahdego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Kevin Coffey. W 79. minucie w zespole A.F.C. Dublin doszło do zmiany. Sean McDonald wszedł za Evana Farrella.

Drużyna A.F.C. Dublin ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem meczu wynik na 0-2 podwyższył David Cawley.

W 87. minucie w zespole Sligo FC doszło do zmiany. Liam Kerrigan wszedł za Kristophera Twardka. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

John Dunleavy12′
69′ Kevin Coffey
Dante Roger David Leverock  54′
Paul Doyle
John Mahon41′
79′ Evan Farrell
Ronan Liam Coughlan55′ 57′
66′ Timothy 'Timmy' Molloy
Liam Kerrigan87′
66′ Gary O'Neill
Niall Morahan
69′ Yousef Mahdy
Sam Warde
Jason McClelland
Ronan Murray57′
79′ Sean McDonald
Brian Morley

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Sligo FC przyznał cztery żółte.

Drużyna A.F.C. Dublin w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.