Liga irlandzka - 13. kolejka Premier League: St. Patrick's - A.F.C. Dublin 2-0 (0-0)

26 kwietnia na Richmond Park w Dublinie odbył się mecz 13. kolejki irlandzkiej Premier League pomiędzy drużynami St. Patrick's i A.F.C. Dublin. Pojedynek zakończył się zwycięstwem St. Patrick's 2-0. Na stadionie stawiło się 1 166 widzów.

13. kolejka Irlandia - Premier Division
2019-04-26 20:45 | Stadion: Richmond Park | Widzów: 1166 | Arbiter: J. McLoughlin
St. Patrick's Dublin
University College Dublin FC
2
0
C. Kelly 59'
M. Drennan 85'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 62 spotkania jedenastka St. Patrick's wygrała 25 razy i zanotowała 10 porażek oraz 27 remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka A.F.C. Dublin próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie w zespole St. Patrick's doszło do zmiany. Jamie Lennon wszedł za Rhysa McCabe'a.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy St. Patrick's w 59. minucie spotkania, gdy Ciaran Kelly zdobył pierwszą bramkę. W 77. minucie Conor Davis został zastąpiony przez Yousefa Mahdego.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce A.F.C. Dublin doszło do zmiany. Richie O'Farrell wszedł za Timothy'ego Molloya. Chwilę później trener St. Patrick's postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Chrisa Forrestera. Na boisko wszedł Darragh Markey, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 84. minucie w drużynie St. Patrick's doszło do zmiany. Jake Walker wszedł za Gary'ego Shawa.

Jedenastka A.F.C. Dublin ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania wynik na 2-0 podwyższył Mikey Drennan. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Trener A.F.C. Dublin wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Seana McDonalda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jason McClelland. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Mark Dignam
 59′ Ciaran Kelly
Neil Farrugia
81′ Chris Forrester
Gary O'Neill
58′ Rhys McCabe
Conor Florin Davis77′
 85′ Mikey Drennan
Jason McClelland89′
84′ Gary Shaw
Kevin Coffey
58′ Jamie Lennon
Evan Farrell
81′ Darragh Markey
Richie O’Farrell80′
Dean Clarke
Yousef Mahdy77′
84′ Jake Walker
Sean McDonald89′

Przewaga zespołu A.F.C. Dublin w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.