Liga irlandzka - 13. kolejka Premier League: Derry City FC - Cork City Football Club 2-0 (1-0)

26 kwietnia na The Ryan McBride Brandywell Stadium odbył się pojedynek 13. kolejki irlandzkiej Premier League pomiędzy drużynami Derry City i Cork City. Mecz zakończył się zwycięstwem Derry City 2-0. Na stadionie stawiło się 3 500 widzów.

13. kolejka Irlandia - Premier Division
2019-04-26 20:45 | Stadion: The Ryan McBride Brandywell Stadium | Widzów: 3500 | Arbiter: R. Harvey
Derry City FC
Cork City Football Club
2
0
E. Toal 22'
J. McDonagh 89'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 85 spotkań drużyna Cork City wygrała 36 razy i zanotowała 23 porażki oraz 26 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Barry'ego McNameego z Derry City, a w 15. minucie Shane Griffina z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Derry City w 22. minucie spotkania, gdy Eoin Toal zdobył pierwszą bramkę. W 39. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Patricka McCleana, zawodnika Derry City.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Derry City.

Trener Cork City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Dan Smith, a murawę opuścił Daire O'Connor. Między 49. a 77. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując pięć żółtych kartek zawodnikom Cork City i jedną drużynie przeciwnej.

Na 11 minut przed zakończeniem spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Conor McCormack osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 77. minucie. W 82. minucie za Karla Shepparda wszedł Darragh Crowley. W 89. minucie żółtą kartkę dostał Dan Casey z Cork City.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Derry City, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik ustalił Jamie McDonagh.

Chwilę później trener Derry City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w drugiej minucie doliczonego czasu meczu zastąpił zmęczonego Davida Parkhouse'a. Na boisko wszedł Eoghan Stokes, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Shane Griffin15′
39′ Patrick McClean
Conor McCarthy62′
 22′ Eoin Toal
Sean McLoughlin66′
Ciaron Harkin
Garry Buckley
 89′ Jamie McDonagh
Conor McCormack77′ 79′
8′ Barry McNamee
Daire O'Connor46′
Gregory Sloggett
Daragh Rainsford
Junior Ogedi-Uzokwe
Karl Sheppard82′
49′ 90′ David Parkhouse
Darragh Crowley82′
90′ Eoghan Stokes
Graham Rickard Cummins

Zawodnicy gości obejrzeli w meczu siedem żółtych kartek i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił jednego gracza.

Natomiast drużyna Cork City w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.