Liga irlandzka - 13. kolejka Premier Division: Waterford FC - Sligo Rovers FC 1-0 (1-0)

26 września na Waterford Regional Sports Centre odbył się pojedynek 13. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami Waterford FC i Sligo FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Waterford FC 1-0.

13. kolejka Irlandia - Premier Division
2020-09-26 18:00 | Stadion: Waterford Regional Sports Centre | Arbiter: S. Grant
Waterford FC
Sligo Rovers FC
1
0
M. Smith 9'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 meczów drużyna Waterford FC wygrała 17 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Waterford FC zdobył Matthew Smith w dziewiątej minucie. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Waterford FC.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Robertowi McCourtowi z Waterford FC. Była to 69. minuta meczu. Trener Sligo FC postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił obrońcę Aleksa Coopera i na pole gry wprowadził napastnika Ronana Murraya, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie za Ryana De Vriesa wszedł Jesse Devers. W drugiej połowie nie padły bramki.

Lewis Banks
69′ Robert McCourt
Garry Buckley
83′ William Fitzgerald
David Cawley
73′ Niall O'Keeffe
Niall Morahan
Robert James Weir
Ronan Liam Coughlan
71′ John Martin
Ryan De Vries70′
 9′ Matthew Smith
Junior Ogedi-Uzokwe
Tadhg Ryan
Luke McNicholas
Darragh Power
Teemu Penninkangas
73′ Shane Griffin
Mark Byrne
Alex Phelan
Darragh Noone
71′ Kurtis Byrne
Will Seymore
83′ William Radley Longbottom
Jesse Devers70′
Dean Walsh
Ronan Murray70′

Arbiter nie ukarał zawodników Sligo FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Waterford FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.

Już w najbliższy wtorek drużyna Sligo FC rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Derry City FC. Natomiast w piątek Derry City FC będzie gościć drużynę Waterford FC.