Liga irlandzka - 13. kolejka Premier Division: St. Patrick's Dublin - Shelbourne FC 2-0 (1-0)

26 września na Richmond Park w Dublinie odbył się pojedynek 13. kolejki irlandzkiej Premier Division pomiędzy drużynami St. Patrick's i Shelbourne FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem St. Patrick's 2-0.

R. Feely 55'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 57 meczów drużyna Shelbourne FC wygrała 22 razy i zanotowała 19 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy St. Patrick's w 17. minucie spotkania, gdy Chris Forrester strzelił pierwszego gola.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom St. Patrick's: Georgiemu Kelly'emu w 31. i Jordanowi Gibsonowi w 40. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki St. Patrick's.

Kibice Shelbourne FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jaze'a Kabię. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Denzil Fernandes.

Trzeba było trochę poczekać, aby Rory Feely wywołał eksplozję radości wśród kibiców St. Patrick's, zdobywając kolejną bramkę w 55. minucie starcia. W 64. minucie Jason McClelland zastąpił Darragha Burnsa.

W 65. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Shane Farrell, Ciarán Kilduff, a na ich miejsce weszli Dayle Rooney, Aaron Dobbs. Po chwili trener St. Patrick's postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Darragha Markeya. Na boisko wszedł Ben McCormack, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w zespole St. Patrick's doszło do zmiany. Martin Rennie wszedł za Georgiego Kelly'ego.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Shane Farrell z drużyny gości. Była to 84. minuta meczu. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Daniel Byrne
 55′ Rory Feely
Gary Deegan
 17′ Chris Forrester
Denzil Fernandes46′
40′ Jordan Gibson
Georgie Poynton
75′ Darragh Markey
Sean Quinn
64′ Jason McClelland
Dayle Rooney65′
31′ 75′ Georgie Kelly
Daniel O'Reilly
64′ Darragh Burns
Ryan Brennan
James Doona
Shane Farrell65′ 84′
75′ Ben McCormack
Jaze Kabia46′
75′ Martin Rennie
Ciarán Kilduff65′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom St. Patrick's, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Już w najbliższy piątek zespół Shelbourne FC rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Waterford FC. Tego samego dnia Dundalk FC zagra z zespołem St. Patrick's na jego terenie.